main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarte mängude avatseremoonia löögi all

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
09.05.2019
08:53

Gibraltari Jalgpalli Liidu otsus taastada Victoria staadioni peaväljak, et see sobiks juunis algavateks Euroopa liiga ja kvalifikatsiooni mängudeks on otseses vastuolus teiste spordialade kavadega ja löögi alla võib sattuda ka 6.-12. juulini toimuvate Saarte mängude avatseremoonia.

Staadioni ümberkujundamise plaanid mõjutavad tõenäoliselt kõige enam kohalikke kergejõustiklasi ja Saarte mängude korralduskomitee otseseid plaane nende rahvusvaheliste võistluste läbiviimisel.

Peamine probleem on selles, et staadioni ei saa kasutada muuks otstarbeks enne, kui jalgpalliga seotud tegevused Euroopa liigas ja kvalifikatsioonimängud on lõppenud, vahendab Gibraltar Chronicle.

Gibraltari kergejõustiku assotsiatsiooni president Frank Carreras ütles, et sellel on tõsised tagajärjed sportlaste mängudeks valmistumisel, kuna nad ei saa Victoria staadionil pärast 27. maid treenida ja seepärast hiljem võistlustel medaleid võita.

„Jalgpalliliit lubas meile, et meil oleks ligipääs jooksurajale kuni Saarte mängude alguseni. Tundub, et see ei ole enam nii ja ma palun neil oma seisukoht uuesti läbi vaadata,” rääkis Carreras.

Victoria staadionil kavatsetakse korraldada ka Saarte mängude avatseremoonia. Gibraltari Jalgpalli Liit ja Gibraltari Saarte Mängude Assotsiatsioon ei olnud valmis ametlikult kommenteerima Victoria staadionile kavandatava võistluste avatseremooniaga seonduvat.

Saarte mängude ametnikud on vaid väitnud, et nende plaanides ei ole praeguste muudatustega arvestamine ja Victoria staadion on jätkuvalt ametlikult ka Saarte mängude avatseremoonia toimumispaik. Samas on organisatsioonile lähedal asuvad allikad väitnud, et varuplaanina on arvestatud ka Europa Point Sports Complexi kasutamine.

Gibraltari valitsuse pressiesindaja ei nõustunud andma ajalehele üksikasjalikku kommentaari, kuid märkis: „Saarte mängude planeerimine jätkub kiirelt, kuid võib-olla peame tegema esialgsetes plaanides täiendavaid muudatusi.”

Jalgpalliliidu otsuse viia staadion rahvusvaheliste võistluste toimumise tasemele tingis UEFA korraldus ja võimalus, et koondis peab oma kodumängud mängima võõrsil.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.