main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarte mängud 2023: Linda Kivistik hüppas end Saarte mängude ajaloo edukaimaks naiskergejõustiklaseks

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
14.07.2023
23:43

Guernseyl toimunud naiste kõrgushüppe võit tähendas Linda Kivistikule Saarte mängudelt kümnendat kuldmedalit, mis tegi temast läbi ajaloo nende võistluste edukaima naiskergejõustiklase. Õde Teele Treiel kindlustas Saaremaale kaksikvõidu.

„Minu emotsioonid on laes,“ rõõmustas Linda Kivistik. „Kümnes on väga tähtis ja see on hoopis teine number. Ma arvan, et kahe aasta pärast olen mängudel kohal ja siis näeme. Konkurents Teelega aitas kindlasti kaasa, see tegi mind emotsionaalseks ja andis kindlasti väga palju juurde.“

Kõrgusel 1.65 oli õed konkurentsis veel vaid kahekesi. Teele Treiel sai üle teisel ja Linda Kivistik esimesel katsel ja pärast 1.68 ületamist mõlema poolt oli võidus kinni Linda. Esimesed kaks katset ajasid mõlemad maha ja kulla võitmiseks oli Teelele vaja kindlasti see kõrgus ületada.

„Oli hästi huvitav vaadata oma õde viimasel katsel,“ rääkis Linda Kivistik, lisades, et lootis nii nii ühte, kui teist. „Lootsin, et ta saab üle ja võidab selle kuldmedali, samas mõtlesin, et minul on võimalus võita kümnes.“

Teele Treielil jäi aga 1.71 ületamata ja see tähendas väiksemate katsete arvuga võitu Linda Kivistikule, kes oma viimasest hüppest loobus. „Tegelikult oli ilus võistlus ja väga tasavägine,“ tõdes Guernseylt oma kolmanda kulla võtnud atleet.

Teele Treiel ütles, et proovis anda õele hea lahingu, kuid üks halvasti tehtud hüpe 1.65 peal ja Linda väga hea sooritus tähendas talle lõpuks hõbemedalit. „Aga selle eest sai temast läbi aegade edukaim naiskergejõustiklane Saarte mängudel,“ rõõmustas Teele õe saavutuse üle.

„Eks meil oli ju teada, et omavahel saame selle duelli maha pidada, aga ma pole ammu kõrgushüppe võistluses nii närvis olnud, kui me siin kahekesi konkureerisime. Väga tore võistlus.“

Treiel lisas, et huvitaval kombel pole võib-olla varasematel mängudel olnud sellist konkurentsi või on tunne olnud lihtsam, aga täna oli teada, et Linda on väga hea rekordiga ja Guernseyl hoos, nii et see lisas närvi juurde.

Linda Kivistik tunnustas ka konkurente. Pronksmedali võitis Teresa Fredriksdottir Blahamar Fääri saartelt 1.60-ga. „Mitte ainult meil omavahel, aga ka teised tüdrukud tegid siin palju häid hüppeid,“ lausus ta.

 

Esmakordselt nendel võistlusel oli staadionil ka päris korralik vihmasadu ja nii mitmedki konkurendid alustasid päris madala algkõrgusega, mis tegi võistluse pikaks. Linda Kivistikku need ei häirinud.

„Me ootasime selle vihmase aja ära ja saime hüpata enam vähem kuivas,“ lausus ta. „See on maksimum, mis täna sees oli ja pärast seda, kui Teele lati maha ajas kolmandast katsest loobusin. Natuke muidugi kripeldab, aga mõtlesin, et ei ole mõtet. Me hüppasime Saarte mängudel esimest korda koos. Küll on üks võitnud ja küll teine, kuid koos pole me seni olnud.“

Ka Teele Treielit oma hüppejärje ootamine ei seganud. „Tegin soojenduse vastavalt, aga see, mis häiris oli vihm. Seda eelmistel päevadel pole olnud ja libe tartaan teeb pisut ettevaatlikuks ja see oli täna minu põhimure. Aga kaksvõit on siiski sama tore,“ tõdes ta.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.