main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarte mängud 2023: korvpallurid suutsid käest libisema hakanud võidu ikkagi kullaks vormistada

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
14.07.2023
23:49

Guernsey võistluste viimase alana kavas olnud korvpallifinaalis oli Saaremaa Menorca vastu 20 punktilist eduseisu maha mängimas, kuid vormistas siiski 76:73 võidu ja ajaloo teise kuldmedali.

„Finaalid peavadki põnevad olema,“ rääkis peatreener Allar Raamat. „Eks see mäng tegi natuke närviliseks, aga mulle meeldivadki ägedad finaalid. Suur roll võidus oli Indrek Kajupankil, kes mängis suurepäraselt. Me ei ole lihtsalt grupp, me oleme meeskond ja meeskond võitis.“

Meeskonna kapteni Mario Paiste sõnul oli teada, et Menorca on selline tuhhiga sats. „Enamus vaatajaid peale Saaremaa omade arvas, et vastasmeeskond võidab ja seda suurem on rõõm,“ ütles kogu kohtumise krampidega võidelnud Paiste, lisades, et üliraske mäng, aga võimas, et ära seisti.

Kohtumine algas tasavägiselt ja esimene veerandaeg lõppes 19:19. Seejärel tabas Kajupank kolmese ja Mihkel Kõbina vabavisetest saadi edu 38:28. Enrico Laanemäe suurendas edu 40:29-le ja vaheajale mindi 44:29 eduseisul. Saaremaa kaitse pidas ja Menorca mehed pidid üritama kolmestega, mis enamasti lendasid korvist mõõda.

Teist poolaega oli mängitud veidi üle kolme minuti, kui Siim Pildre kolmesest juhiti 51:31. Menorca mehed polnud aga murdunud. Saarlased kaotasid rünnakul teravuse ja mäng muutus ümmarguseks. Hispaanlased hakkasid vahet vähendama ja veerandaeg lõppes saarlaste 65:57 eduseisul.

„Nad viskasid viis-kuus kolmest järjest sisse, me ei visanud,“ rääkis Allar Raamat. „Olime ees, aga viskasime siis ise mõõda, korvpall on lihtne mäng ja 20 punkti ei ole mingi näitaja.“

Indrek Kajupanki hinnangul oldi lihtsalt natuke väsinud. „Nad on noored ja parema vormiga, aga eks me hakkasime natuke rabistama ka. Mõned meie eksimused ja kaitses süvenes abi andmine. Olime väsinud ja ei saanud sellest august välja,“ märkis ta, lisades, et lõpp hea kõik hea.

Viimase veerandaja algus oli meile ebaõnnestunud. Esimest korda jõuti korvini, kui mängida jäi 6.20. Siim Pildre korvist juhiti siis 67:62. Vastane tabas hästi kolmeseid, sai hoo üles ja kui mängida oli minut juhtis Saaremaa 73:72.

Siis aga võttis liidrirolli enda peale Indrek Kajupank, kes tabas kolmese. Menorca sai vabaviskest 1 punkti ja 26,2 sekundit enne lõppu said saarlased rünnakuõiguse. Viskele aga ei jõutud, lõpuni jäi 7 sekundit. Menorca vise ei tabanud ja saarlased alustasid võidutantsu.

„Võit tuli väga raskelt ja teine poolaeg oli hullumaja,“ tõdes Indrek Kajupank. „Lasime neil hoo üles võtta. Kui juhid 20-ga võiks ju lihtsamini tulla, aga au vastasele, panid hulle sisse ka. Me olime viskajate jaoks valmis, aga näed panid ikka. Nad on väga perspektiivikas noor võistkond ja favoriidid. Aga meie tiimivaim, treenerite töö ja kokkuhoidmine on tablool numbritena.“

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.