main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Estonian Junior Challenge arvestuse Aluksne ralli võitjad Virves - Pruul. Ray Põder

Estonian Junior Challenge arvestuse Aluksne ralli võitjad Virves - Pruul. Ray Põder

Saarlased stardivad Gulbene rallil

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
08.02.2019
08:04

Eeloleval laupäeval sõidetakse Lätis Eesti ja Läti autoralli meistrivõistluste teine etapp Sarma ralli. Hooaja teisele talverallile on end registreerinud 71 võistluspaari üheteistkümnest riigist, saarlasi on on lumistel teedel stardis seitsmes ekipaažis.

Hooaja teisel etapil on uue generatsiooni Ford Fiesta WRC autoga stardis Raigo Mõlder, kes loeb kaarti Georg Grossile. Teise stardi teevad Estonian Junior Challenge sarjas osalejad. Ford Fiesta R2 autodel võistlevad noored jätkavad sarja peaauhinna ehk 90 000 euro suuruse stipendiumi püüdmist, mis võimaldab sarja võitjal 2020.aastal osaleda M-Sport´i poolt toetatavas autoralli MM-sarjas sõidetavas JWRC klassis.

EMV3 klassis ehk kaheveoliste kuni 1600 ccm (R2,R1,A6) klassis on startimas seitse võistluspaari, kellest kuus heitlemas ka Estonian Junior Challenge sarja punktide eest. Aluksne ralli mõlemas arvestuses võitnud Robert Virves on stardis koos Rasmus Vesilooga Ford Fiesta R2T-l. Ford Fiesta R2T-l pakuvad neile konkurentsi Ken Torn ja Kauri Pannas.

EMV5 ehk rahvusliku rühma E9 kaheveoliste autode kuni 1600 ccm mootoriga autode arvestuses on startimas kokku kuus võistluspaari. Saarlastest asuvad võistlustulle Timmu Kõrge ja Allan Ilves VAZ-2105-l ning Tauri Pihlas ja Ahto Pihlas Toyota Starletil.

Kaheveoliste klassis EMV6, kus võisteldakse esiveoliste autodega, mille mootorimaht on vahemikus 1600-2000 ccm, on Sarma rallile end registreerinud sarnaselt hooaja avaetapile kümme võistluspaari. Saarlastest on kohal Avo Reimal ja Inga Reimal VW Golfil.

Tagaveoliste autode rahvusliku rühma klassis EMV7 (E11), kus võisteldakse autodega, mille mootori maht on üle 2000 ccm, on hooaja teisel talverallil stardis seitse võistluspaari. Saaremaa au hoiavad üleval Lembit Soe ja Kalle Ahu Toyota Starletil.

Sarma ralli esimene kiiruskatse saab alguse laupäeval 10:25. Kokku sõidetakse võistluspäevaga kaheksa kiiruskatset ja läbitakse 100,28 katsekilomeetrit.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.