main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlased ja hiidlased pidasid kolmanda maavõistluse mölkkys

Kategooriad: Mölkky
Autor: Alver Kivi
05.09.2021
08:14

Eelmisel pühapäeval peeti Kaubi külas maha järjekorras kolmas Saaremaa vs Hiiumaa maavõistlus mölkkys. Seekord oli võõrustaja rollis taaskord Saaremaa.

Kui kahel esimesel korral mängiti kuus vooru üksikmänge ja kolm vooru paaris mänge, siis selleks korraks oli kavasse lisatud ka kaks vooru tripplit. Samuti oli uuenduseks, et esmakordselt pidi võistkonda kuuluma ka õrnema soo esindaja. Jutud, et Hiiumaal naisi ei ole, – ei vastanud seekord tõele ja nii oli ka linalakast hiidlanna Kaubi väljakul mölkkyt mängimas – ime aga siiski!

Pilk ajalukku meenutas, et 2019 oli 59:31 ülekaaluga võitnud Hiiumaa. 2020 mängiti Kärdlas ja seal olid mängud juba tasavägisemad, siiski lõpuks 48:42 võit Hiiumaale.

Kindlasti tulid saarlased seekord kodu väljakule mängima võidumõtetega. Ei tea, kas see või mõni muu põhjus, aga tasavägist mängu oli vaid esimesed kolm vooru. Neljandas voorus, kas Hiiumaa õnnestus vägevalt, või teps Saaremaa ebaõnnestus totaalselt, aga tõde oli et vooru võit 10:2 Hiiumaale viis hiidlased juba turvalisse eduseisu. Kuigi kuuendas voorus õnnestus saarlastel veidi tagasi saada vooru võiduga 8:4, siis vaheajaks oli seis ikkagi suur – Hiiumaa juhtis 41:31.

Et lõunapaus väga tuure maha ei tõmbaks, peeti peale seda tujuküllane snaipri võistlus. Et asi sõbralik oleks, siis üllatas võistluste kohtunik mängijaid loosiga, kus selgusid paarilised – seekord pidid naabrite mängijad vastavalt loosi soovile moodustama tiimid, kus üks mängija oli saarlane ja teine hiidlane.

Võistlus ise oli tasavägine, põhimõtteliselt vahetus liider peale igat lõpetavat võistkonda ehk kes ei õpi eelmise järgi see ei oska paremini…kuna järjekorras seitsmes tiim ei teinud vajalikke järeldusi, siis oligi neil peale viimast viset võrdselt 39 punkti järjekorras kuuendana visanud võistkonnaga. Ümbervisked – kes siis on täpsem?…

Sai näha närvilisi hetki, oli lihtsaid ja keerulisi möödaviskeid. siiski keegi pidi võitma ja oli täpsem, päeva parema tulemusega –  42:30 seis ja snaipri võitjad olid Siim Sooäär Saaremaalt ja Vaiko Kivi Hiiumaalt, teine koht Meelis Kask ja Hanno Voole ning kolmandad Tanel Raamat ja Villem Reitalu.

Lõbu möödas – finito ja jälle tõsisemad mängud. Saarlaste kapten Siim oli kindel et vahe hakkab nüüd vähenema ja siis see juhtus jälle…hiidlastele vooru võit 6:0 ja nüüd ei paistnud varasügisene päike saarlastele enam mitte heledalt, vaid taevas muutus aina tumedamaks…Edasi kaheksas voor ja asi  oligi selleks korraks selge – Saaremaal ei ole enam ka teoreetilist ega matemaatilist lootust maavõistlus enda poole kallutada.Edasi mängiti vaid au ja lõppskoori peale, kohati oli tunda saarlaste poolel et läks “trumm mingu ka pulgad” ning lõppskooriks olid numbrid 60:38, maavõistlusel Hiiumaale kolmas järjestikune võit!

Palju õnne Hiiumaa!

Võitjas Hiiumaa võistkonnas mängisid – tiimi kapten Virgo Kattel, Valeri Filipenko, Hanno Voole, Vaiko Kivi, Villem Reitalu, Martti Lepisto ja Anni Kingsepp (ainuke Hiiumaa naine).

Saaremaad esindasid – tiimi kapten Siim Sooäär, Boris Lehtjärv, Tanel Raamat, Jaanus Raamat, Enno Kermik, Meelis Kask ja Kati Sokko.

2022 toimub Mölkky  IV maavõistlus Hiiumaal!

Kui maavõistluse ühe poolega, mis 2019 Kaarma Sport Management initsiatiivil algatati, ehk Mölkky mänguga on kõik igati okei ja tulevik paistab lõbusalt sportlik, siis teise poolega asjad enam nii roosilised ei ole – kahjuks jäi 2021 mängimata Petanque maavõistlus.

Miks?

Kas sellest sai Petanque maavõistluse luigelaul?

Siinjuures soovib Saaremaa korralduspool tänada hiidlaste kaptenit ja kõiki teisi, kes Hiiumaad esindasid 29. augustil. Oli ka siin oht, aga nagu elu näitas – saame hakkama ja ikka edasi!

Kaarma Sport Management team

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.