Nora Lember, Nette Peit ja Kätriin Põld medalitega poodiumil. Triin Haidla

Saarlannad võitsid koondisega Hõbeliiga

Kategooriad: Võrkpall
26.06.2023
07:22

Eesti naiste võrkpallikoondis võitis Euroopa Hõbeliiga, edusse panustasid saarlannad Nette Peit, Kätriin Põld ja Nora Lember.

Finaalis saadi 3:2 jagu kodusaalis mänginud Austriast. Eesti naiskonna jaoks oli tegu ajaloolise saavutusega, sest varem pole finaalis mängitud ega medalit võidetud. Lisaks tagati võiduga järgmiseks aastaks pääs Kuldliigasse!

Finaali algus oli meie poolt ebalev ja nii leiti end avageimis 4:11 kaotusseisust, kuid sellest suudeti välja tulla ja 14:14 viigini jõuda. Geimi lõpp oli tõeline triller, kust väljus lõpuks 33:31 võiduga Austria, vahendab volley.

Teine geim algas esimesele vastupidiselt ja Eesti läks 12:4 ette ning võitis geimi ülikindlalt 25:11. Kolmas kulges omakorda austerlannade kontrolli all ja selle võitsid võõrustajad 25:13. Selg vastu seina olukorras alustas Eesti neljandat vaatust hästi, minnes 9:4 ette ja edu suudeti lõpuni hoida – geim meile 25:12 ja nii nägime viiendat geimi.

Otsustavas vaatuses sai Eesti kätte 8:3 edu, ent Austria võitles end geimi lõpus punkti punkti kaugusele – 11:10. Kertu Laagi vedamisel saadi seejärel kätte 13:10 edu ja geim võideti 15:12 Laagi löögist!