main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Nora Lember, Nette Peit ja Kätriin Põld medalitega poodiumil. Triin Haidla

Saarlannad võitsid koondisega Hõbeliiga

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
26.06.2023
07:22

Eesti naiste võrkpallikoondis võitis Euroopa Hõbeliiga, edusse panustasid saarlannad Nette Peit, Kätriin Põld ja Nora Lember.

Finaalis saadi 3:2 jagu kodusaalis mänginud Austriast. Eesti naiskonna jaoks oli tegu ajaloolise saavutusega, sest varem pole finaalis mängitud ega medalit võidetud. Lisaks tagati võiduga järgmiseks aastaks pääs Kuldliigasse!

Finaali algus oli meie poolt ebalev ja nii leiti end avageimis 4:11 kaotusseisust, kuid sellest suudeti välja tulla ja 14:14 viigini jõuda. Geimi lõpp oli tõeline triller, kust väljus lõpuks 33:31 võiduga Austria, vahendab volley.

Teine geim algas esimesele vastupidiselt ja Eesti läks 12:4 ette ning võitis geimi ülikindlalt 25:11. Kolmas kulges omakorda austerlannade kontrolli all ja selle võitsid võõrustajad 25:13. Selg vastu seina olukorras alustas Eesti neljandat vaatust hästi, minnes 9:4 ette ja edu suudeti lõpuni hoida – geim meile 25:12 ja nii nägime viiendat geimi.

Otsustavas vaatuses sai Eesti kätte 8:3 edu, ent Austria võitles end geimi lõpus punkti punkti kaugusele – 11:10. Kertu Laagi vedamisel saadi seejärel kätte 13:10 edu ja geim võideti 15:12 Laagi löögist!

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.