main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tulejoonel. laskurliit.ee

Eesti rekordi lasknud Peeter Jürisson jäi esimesena medalita

Kategooriad: Laskmine
Autor: Alver Kivi
26.06.2023
08:43

Poolas Wroclawis toimuvatel Euroopa mängudel jäi 21-aastane laskja Peeter Jürisson kaarrajal medalilaskmises napilt neljandaks.

Esimesel võistluspäeval lasti 75 märki. Peeter Jürisson lasi eksimatult tabades kõik 75 märki ja nii jagas ta avapäeva järel liidrikohta. Lisaks temale suutsid sama tulemuse lasta Küprose laskur Georgios Achilleos, Tšehhi laskur Tomas Nydrle ja Läti laskur Dainis Upelnieks.

Pühapäeval jõudis Peeter Jürisson kaarraja harjutuses finaali kaheksa parema hulka tabades kvalifikatsioonivõistlustel 125-st võimalikust 124 märki. See tulemus on ka uus Eesti rekord ning oli kvalifikatsioonivõistluste parim tulemus. Lisaks Peeter Jürissonile tabasid 124 märki ka Läti laskur Dainis Upelnieks ja Tšehhi laskur Tomas Nydrle. Finaalis pääses ta 27 punktiga esmalt nelja parema hulka.

Medalilaskmises jäi ta aga napilt neljandaks. Kuue vooru järel oli tal 17 punkti, Upelnieksist ja soomlasest Eetu Kallioinenist jäi teda lahutama üks tabamus. Seega rohkem Jürisson lasta ei saanud. Euroopa mängude võidu ja koha Pariisi olümpial noppis 38 punktiga rootslane Erik Marcus Svensson, Upelnieks oli 37 punktiga teine ja Kallioinen 27 punktiga kolmas.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.