main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võidukad mehed. Irina Mägi

Võidukad mehed. Irina Mägi

Saaremaa Võrkpalliklubi tõusis liidriks

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
07.02.2019
22:05

Credit24 võrkpalli Meistriliigas võitis tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi kodus liigatabeli  esime Bigbank Tartu 3:1 ja tõusis kokkuvõttes ise liidrikohale.

“Tase oli ühtlane ja paljuski sai määravaks emotsionaalne pool,” rääkis peatreener Urmas Tali. “Kui kusagil eksisid ja polnud momenti, kust järgi tulla, siis oli minek. Olid paari punktiga ees ja siis juba paari punktiga taga. Neljas geim oli selles osas elementaarne näide. Alustasime hästi ja siis hopaa – 6 punktiga taga.”

Saaremaa võitis Kuressaare spordihoones esimese geimi 26:24, kaotas teise 23:25 ning võitis kolmanda 25:22 ja neljanda 25:21, kusjuures viimases jäädi 6 punktiga kaotusseisu. “Meie serv oli niipalju kehv, et andsime neile võimaluse igalt poolt lüüa, niikaua kui Harry Palmar ja Mihkel Tanila keskelt paar korda kinni panid, siis muutus nende sidemängijal käekiri,” rääkis Urmas Tali.

Seejärel pöörati 12:2 spurdiga asjad enda kasuks. Suurt rolli mängisid Saaremaa edus vahetused, kui hästi sekkusid sidemängija Lukasz Makowski ja diagonaalründaja Samuel Boehm. “Sam tuli juba kolmandas geimis sisse ja tagus natuke kiiremad pallid ära,” selgitas Urmas Tali.

Samas ei teinud kohtumises kaasa hommikul hüppeliigest vigastanud Eddie Rivera, keda asendas edukalt Helar Jalg. “Helar ei olnud asendaja,” märkis Urmas Tali. “Kui keegi platsile ei saa, siis ongi tema kord tulla. Meil ei ole asendamatuid, meil on võistkond ja kui kellelgi on parasjagu kehvem päev, siis tuleb uus mees ja teeb asja ära.”

Peatreener kasutas kohtumises kooslust Sam Boehm – Lukasz Makowski, Artis Caics – Siim Põlluäär. Urmas Tali sõnul on ta proovinud ühte ja teistpidi, aga seekord mindi natuke rütmi muutma.

“Sellega on nii, et me põletame oma nurgad kahe geimiga läbi ja seepärast kogu mäng ei saa ühtemoodi mängida. Meil on väga hea rütm, aga see võtab väga palju energiat. Kuigi Hindrek (Pulk) eksis neil ka palju, saime siiski Tartu nurgad korralikult kinni, mis oligi võti.”

Urmas Tali rõhutas ka õnnestumistega saavutatud emotsionaalset laengut. “Võib-olla algul löödigi ära, aga pärast olid näpud vahel, kaitses tulid pallid mängu tagasi ja lõime kontrapalle ka maha. See annab topelt energia, kui sellised asjad õnnestuvad,” lausus ta.

Täna oli võitjate edukaim 13 punkti (+4) toonud Siim Põlluäär, 12 punkti jäi nii Harri Palmari kui Helar Jala arvele.

Liigatabelis on Saaremaal nüüd 48 punkti, Tartul teisena 47 punkti, kolmas on 43 punktiga RTU/Robežsardze. Saaremaa jaoks oli tegu põhiturniiri viimase kohtumisega, Tartu klubi lõpetab põhiturniiri järgmisel nädalavahetusel TalTechi vastu ning seejärel saab selgeks ka põhiturniiri võitja.

Urmas Tali ei soovinud veel võimalikust finaalturniiri vastasest rääkida. “Vaatame, kellega kõigepealt kokku läheme. Meil tuleb meeletult pikk paus vahele, peame siin praadima ennast ja vaatame mitmendaks me ise võime kukkuda. 17. veebruaril on viimased mängud,” rääkis peatreener.

Samas liigub meeskonna vormikõver õiges suunas, kuid Urmas Tali hinnangul ollakse tehniliselt servivastuvõtuga hädas oldud. “Meil on väga hea võimalus seda mängu laiali ajada, kui on vastuvõtt veidigi peal. Täna proovisime sirge jalaga asja lahendada, mida ei tohiks teha,” sõnas ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.