main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Urmas Tali mehi võitlusele innustamas. Irina Mägi

Urmas Tali mehi võitlusele innustamas. Irina Mägi

Saaremaa Võrkpalliklubi jättis trooni vabaks

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
24.03.2019
20:36

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste kolmandas poolfinaalkohtumises tunnistas Saaremaa VK Pärnu Võrkpalliklubi 3:1 paremust, kaotas seeria 0:3 ja mängib pronksmedalitele.

“Mis ma oskan öelda, ju ma siis panin siin lõpus millegiga üle, et seda vajalikku teravust selles seerias mängima hakata,” märkis peatreener Urmas Tali. “Me ei mänginud sellist milleks võimelised oleme. Eks kõik need pisiasjad peale final fouri ja esimese kodumäng, mida me ei saanud siin mängida. Sellised asjad tunduvad, et mis ikka, aga sellises otsustavas faasis, kus iga punkt on matšpall loevad pisiasjad. Kui need käest ära lähevad võid tahta, üritada ja kukerpalle teha, aga eneseusku enam tagasi ei saa, mis kunagi oli.”

Pärnu kaotas avageimi 22:25 ja võitis teise napilt 26:24, ent seejärel mängiti võõrustajad üsna kindlalt 25:21 ja 25:15 üle. “Me ei suutnud ära realiseerida, pingutasime blokis ja kaitses piisavalt palju, aga kas või eelmine mäng, kui meil oli 80 kaitsepalli ja sealt ainult 30 protsenti ära lõime, siis see näitab, et teeme mingil hetkel meeletut tööd, et palli mängu tagasi saada, aga siis ei suuda seda realiseerida,” rääkis Urmas Tali. “Esimeses mängus me jäime servivastuvõtu taha, aga teised mängud olid vaja ära lüüa, kasvõi täna oli see teine  geim vaja ära lüüa ja äkki oleks ka tulemus teine olnud.”

Eelmises kohtumises koguni 46 punkti toonud Pärnu diagonaalründaja Chizoba Neves Atu läks täna geim-geimilt üha paremasse hoogu ja tõi lõpuks 17 punkti. “Pärnul oli üks mees, kes rasketel hetkedel sajast 60 palli ära lööb ja palju oleks rohkem tahta. Meie bloki kõrgus oli tol hetkel selline, mis jättis vajaka ja keeruline oli teda kinni saada, kuigi täna algul suutsime asja kontrolli all hoida,” tõdes Urmas Tali.

Saaremaa edukaimaks tõusis 14 punktiga Rauno Tamme, Mihkel Tanila ja Eddie Rivera lisasid mõlemad 12 punkti.

Pärnu VK peatreener Avo Keel ütles, et pärast selliseid mänge on kellelgi alati hea meel ja kellegi kurb ja see lihtsalt on nii. “Seekord sai määravaks mängukindlus, sest kui räägime esimesest ja kolmandast mängust, siis tekkis ka meil libedaid momente, kui suutsime 4-5 punktilised edud maha mängida,” lausus ta.

“Teine mäng oli hästi tugev mõlemalt poolt, saarlased täna neljandas geimis aitasid lõpus servivigadega kaasa ja meil õnnestus eeldada, et nad mängivad tempot ja saime nadi kinni ning kasvatada vahe 7-8 punkti peale, kust juba oli selge, et tuleb ära.”

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.