main banner
Saaremaa Spordisõber logo




Beau Graham tegi suurepärase mängu. Irina Mägi

Beau Graham tegi suurepärase mängu. Irina Mägi

Saaremaa Võrkpalliklubi alustas Eurosarja võiduga

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
11.12.2019
22:02

Kuressaare spordihoones võrkpalli Challenge Cupi 1/16-finaali esimeses kohtumises alistas Saaremaa Võrkpalliklubi 3:1 Iisraeli meeskonna Kfar Saba Hapoeli ja täitis sellega oma miinimumeesmärgi.

“Ei ole rahul,” märkis peatreener Urmas Tali. “Väga raskeks tegime mängu ise endale. Vastasel olid head elemendid, millega suutis meie mängu halvata ehk siis planeeriv serv oli see, mis muutis meie mängu ülesehituse väga lihtsaks, mille tulemusel ründasime kahese bloki vastu erinevatest tsoonidest. Nad said alati näpud vahele ja kaitses tõid kõik asjad üles. Kõik pallid läksid kaitsemängijate kaudu.”

Päris viimasel hetkel selgus, et vastased ei tulnudki Eestisse parimas koosseisus. Nimelt ei lubatud Tel Avivis lennuki peale Keenia diagonaalründajat Michael Chemost. Samas oli meeskonna liider Evandro De Souza väljakul vigastusega.

Saarlased alustasid enesekindlalt ja võitsid avageimi 25:18. Siis aga lasti külalised mängu sisse, ise jäädi rünnakul hätta ja Saba Hapoel võitis järgmise geimi 25:23. “Ei tohi kusagilt järgi anda,” tõdes Urmas Tali.

“Sinna läks ka teine geim, kus me ei saanud lõpus enam palle maha. Viis korda proovisime ühest august, aga ikka toodi üles. Meil ei olnud serv käes ja sidemängijal ei olnud muid lahendusi.”

Saaremaa meeskonna kapteni Daniel Macieli hinnangul oli kohtumine selline nagu oodati ja väga pingeline. “Sellisel tasemel tulevad kõik võistkonnad täiega peale ja allahindlust endale ei lubata,” lausus ta.

“Meil on veel parandada palju, aga meeskonnana töötasime rasketel hetkedel hästi, aitasime üksteist ja see on oluline. Peame leidma vajalikud lahendused, et kehvast olukorrast kiirelt välja tulla.”

Järgmised kaks geimi kuulusid aga taas võõrustajatele 25:23 ja 25:16. Urmas Tali ütles, et kordusmängus on vaja raskete servide puhul ise resultatiivsemalt rünnakul ära lüüa. “Kaks nurgameest vedas ja üks haige jalaga mees. Ei ole midagi öelda, see tase on ikkagi Euroopa keskmine ja midagi veel.”

Daniel Macieli hinnangul tegi meeskond kokkuvõttes head tööd. “Kordusmäng tuleb kindlasti veelgi raskem, kuid peame keskenduma oma mängule,” pakkus ta. “Kui me seda suudame, siis on hea võimalus oma eesmärgid täita. Neil on hea meeskond hea kaitsega mille vastu olime hädas. Riske nad ei võta ja selliste meeskondade vastu on raske.”

Saba Hapoeli peatreener Sagi Baram usub, et korduskohtumises on võimalik viia seeria kuldsesse geimi, kuigi favoriidid on tema hinnangul ikkagi saarlased. “Nad on erinevates elementides meist tugevamad ja paremini komplekteeritud,” tõdes ta.

Saaremaa meeskonna resultatiivsemad olid Daniel Maciel 16, Beau James Graham 11, Javier  Jimenez 9 ja Henri Treial 8 punktiga.

Korduskohtumine mängitakse 17. detsembril Saba Hapoeli koduväljakul.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.