main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ketih Pupart oli meeskonna resultatiivseim. Irina Mägi

Ketih Pupart oli meeskonna resultatiivseim. Irina Mägi

Saaremaa VK-le Lõvikoopas magus revanš

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
01.02.2020
18:38

Credit24 liiga liider Saaremaa Võrkpalliklubi sai Jekabpilsis väärtusliku 3:1 võidu kohaliku Luši üle, millega revanšeeriti samas hooaja algul saadud kaotus.

“Tegelikult oli keeruline mäng,” tunnistas peatreener Ioannis Kalmazidis. “Vastane tuli mängule hea energia ja tahtmisega ning atmosfäär rahvast täis hallis oli meie jaoks ka keeruline. Aga me olime mängule korralikult keskendunud.”

Traditsiooniliselt on Saaremaale olnud mäng Jekabpilsis keeruline ja raske ning seal on tulnud tunnistada ka vastase paremust. Seepärast alustas Iannis Kalmazidis erinevalt päev varem Limbažis mängitud kohtumisest oma põhikoosseisuga. Nii võeti Lõvikoopas kindlalt mänguohjad enda kätte ning kaks esimest geimi võideti 25:14 ja 25:19.

“Mängisime väga hästi,” leidis peatreener. “Mõlemas geimis olid mehed fokusseeritud sooritusele, blokikaitse töötas, rünnakul olime teravad ja tekitasime oma mänguga Jekabpilsile palju probleeme.”

Võõrustajad polnud aga murtud ja tõestasid, et saarlastele ei ole Jekabpilsis lihtsat jalutuskäiku oodata. Kolmandas geimis saadi seisult 20:20 5 punkti järjest ja geim võideti 25:20. Tõsine vastupanu jätkus ka neljandas seisuni 11:11, siis hakkas Saaremaa serv korralikult tööle ja võit tuli numbritega 25:18.

“Me polnud kahjuks enam nii agressiivsed,” leidis Ioannis Kalmazidis kaotatud geimi kommenteerides. “Kui annad neile võimaluse, siis nad seda ka kasutavad ja kolmanda geimi lõpus olid vastased meist kindlamad. Õnneks saime siis oma intensiivsuse tagasi.”

Peatreeneri hinnangul ei mõjutanud sügisel saadud kaotus mehi selles mängus kohe kindlasti mitte. “See oli väga ammu, vahepeal on olnud väga palju mänge ja peaks olema unustatud,” lausus ta.

“Oleme neist kindlasti paremad ja mänginud stabiilsemalt, aga võimalusel tekitab see vastane meile probleeme. Jaanuaris on olnud palju mänge, oli keeruline periood ja loodetavasti saame nüüd pisut kergemalt.”

Võiduga säilitas Saaremaa meeskond liigas liidripositsiooni ja on sellega lähedal õigusele korraldada nelja parema meeskonna finaalturniir märtsi alguses Kuressaares. Ioannis Kalmazidis tõdes, et positsioon on hea ja konkurentide ees on eelis olemas.

“Püüame igat mängu võita,” märkis ta. “Kui meil on võimalus saada kodusaali eelis, siis on see loomulikult oluline, aga meie eesmärk on olla parim lõpus. Meie konkurendid mängivad veel üksteisega ja kaotavad seega punkte, meil peaks vähemalt teoorias tulema kergemad mängud.”

Meeskonna resultatiivsem oli 22 punkti toonud Keith Pupart, Javier Jimenez lisas 14 punkti.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.