main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Noored selgitasid kabemeistreid

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
02.02.2020
09:04

Saare maakonna koolinoorte kabemeistrivõistlustel osales 24 õpilast neljast koolist. Neist kõigist pääses mõni osaleja ka medalikohale kolme parema hulka.

Kuna nii poisse kui tüdrukuid oli täpselt tosin, korraldatigi nendele ringsüsteemis omaette turniirid, kuid tulemuste arvestus käis eraldi noorema astme (I-IV klass) ja keskastme (V-IX klass) kohta.

Poiste keskastme turniiri võitis teist aastat järjest Oliver Valk Kahtlast. Ta loovutas vastastele 11 partiist vaid ühe poolpunkti viigi näol. Kogu esikolmik oligi Kahtla päralt, sest Valgule järgnesid Aramis Kaljuste 7,5 ning Ronald Antsaar 7 punktiga.

Üldtabelis kiilus siiski nende ette Siimeon Vahter (Kuressaare Gümnaasium), kes 9,5 punktiga võitis ülikindlalt nooremate arvestuses. Teise-kolmanda koha selgitamiseks läks vaja lisapartiid, milles Joosep Luht (Muhu) võitis Saamuel Vahterit (KG). Mõlemad kogusid 5,5 punkti.

Ka tüdrukute turniiril hakkasid nooremad vanematele südilt vastu, Võrdselt 8,5 punkti 11-st kogusid nii keskastme võitja Olivia Valk (Kahtla) kui noorema astme parim Kärt Reinart (Tornimäe). Kui Olivia oli võidukas ka eelmisel aastal, siis Kärt tegi suure tõusu, sest siis ta esikolmikusse veel ei mahtunud.

Keskastme teised auhinnalised kohad läksid Muhu tüdrukutele: 2.Sonja Sepping – 8, 3.Kai Kommel – 7 punkti. Noorematest tüdrukutest järgnesid Reinartile Katre Antonov (Tornimäe) – 5 ning Anete Kindel (Muhu) – 2,5 punkti.

Kes kohale tulid, olid hingega asja juures, Siiski tuleb kahetsusega märkida, et eelmise aastaga võrreldes osales 4 kabetajat ja 3 kooli (Kaali, Kihelkonna ja Salme) vähem.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.