main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Javier Jimenez servil. Irina Mägi

Javier Jimenez servil. Irina Mägi

Saaremaa VK hoidis Pärnu taas kuival

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
01.12.2019
19:24

Credit24 võrkpalliliigas võitis Saaremaa Võrkpalliklubi kodus Pärnu Võrkpalliklubi 3:0 ja on nüüd mõlemas tänavuses kohtumises alistanud Eesti meistri kuivalt.

Kuressaare spordihoones mängitud kohtumise esimeses geimis purustasid võõrustajad külalised avageimis koguni 25:13. “Ei saanud nüüd eeldada, et see mäng ongi selline,” märkis peatreener Urmas Tali.

“See on selge, et bussist platsile tulles lähebki esimene geim sisse elamiseks ja Pärnu oli otsene näide. Sellega peab kindlasti arvestama, kui on võistkondade tase ühtlane, siis peab sellega arvestama. Sealt edasi oli juba mängu küll ja Pärnut ei saanud alahinnata.”

Teises geimis suutis Pärnu püsida mängus seisuni 16:16, siis läks Saaremaa oma teed ja võitis 25:19. Kolmandas jäid võõrustajad kaotusseisu 8:13, kuid keerulisest olukorrast tuldi hästi välja ja võit vormistati numbritega 25:21.

“Seisul 6:10 olime teinud juba ise neli lubamatult lihtsalt viga ja vastasel polnud mingit ülesannet punkti saamiseks,” tõdes Urmas Tali. “Siis sai time-outi ajal meelde tuletatud mille pärast me siin platsipeal oleme. Kontrapallide mängimisel ei saa pehmelt tegutseda ja midagi mängu jätta, mis on vaja ära lüüa, see on vaja ära lüüa. Kirvest ei tohi voodi alla jätta, see tuleb väljaku peale kaasa võtta.”

Parimatena tõid Javier Jimenez 12, Henri Treial ja Markus Uuskari 10 punkti.

Juba 11. detsembril seisab Saaremaa meeskonnal kodus ees Euro Challenge mäng Iisraeli klubi Saba Hapoeliga ja mängukõver on liikunud selleks kohtumiseks üles. Meeskonna rünnakuprotsent oli 53 ja vastuvõtul 48.

“Oleme piisavalt palju pühendanud treeningprotsessi ja need asjad võtavadki ühel või teisel moel aega,” märkis Urmas Tali, lisades, et muidugi oleks võinud see protsess ka kiirem olla. “Aga me oleme ikkagi arvestanud sellega, et detsembri alguses olla sellises hoos nagu vaja on, et meeskonnana võimalikult hästi nendele euromängudele vastu minna. Kõik need eelnevad mängud, väljaarvatud karika poolfinaalid Selveriga oleme püüdnud selgeks saada, millised paarid töötavad, mis situatsioonides serv, rünnak ja vastuvõtt toimivad. Kui kusagilt tulevad mingid nüansid või agad sisse, siis oleks selge kuidas saaks neid lahendada ja olukordadest võimalikult vähe punkte kaotaks.”

Urmas Tali hinnangul on kohati mänguline kõikumine jäänud väiksemaks, mis ongi kõige tähtsam. “Me mängisime siin algul nagu Ameerika mägedel, oli see siis rünnak või vastuvõtt oli stabiilsust vähe,” selgitas peatreener.

“Nüüd oleme muutunud enesekindlamaks ja võiksime olla veelgi paremad, aga iseenesest pole päris paha. Loodame, et Limbaži ja Jekabpilsi mängud on meile head proovikivid. Kõigist mängudest peame maksimumi kätte saama, sõltumata sellest, mis on tulemus. Mängupealt on palju parem peale minna, kui niisama trenni pealt.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.