main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Risto Lillemets võistlustel. Marko Mumm/EKJL

Risto Lillemets võistlustel. Marko Mumm/EKJL

Saaremaa spordistipendium määrati Risto Lillemetsale

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
28.06.2019
12:12

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon kuulutas koostöös Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi ja maakonna kohalike omavalitsustega juuni alguses välja spordistipendiumi konkursi kõrgkoolis õppivatele noortele.

Stipendiumi traditsioon on algatatud SSMA poolt 2011. aastal, et väärtustada noorsportlaste hulgas kõrgharidust ja süvendada veendumust, et aktiivse sporditegemise kõrvalt on hea tahtmise korral võimalik ka õppida. Viimastel aastatel on stipendiumi suuruseks olnud 750 eurot.

Täna toimunud SSMA juhatuse laiendatud koosolek otsustas ühehäälselt määrata 2019. aasta spordistipendiumi Risto Lillemetsale.

Lisaks SSMA juhatusele kuulusid komisjoni ka Saaremaa ja Muhu valla ning Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi esindajad.

Risto Lillemets õpib Tallinna Tehnikaülikoolis tootearenduse ja robootika erialal ning lõpetas sel kevadel I kursuse. Õppimise kõrvalt on tal jagunud aega tegeleda tõsiselt ka spordiga. Risto harrastatavaks spordialaks on kümnevõistlus (kergejõustik).

Risto Lillemetsa saavutused 2018-19 aastal:

  1. aasta Eesti MV II koht (U23 vanuseklassis Eesti meister) 10-võistluses 7449p.
  2. aasta 7-võistluse U23 Eesti meister 5749p (isiklik rekord), Multistarsi (Itaalia) 10-võistluse 6. koht 7707p ja U23 EM normatiivi täitmine, Aronas Pruebas Combinadas (Hispaania) 10-võistluse III koht 7853 punktiga (isiklik rekord), millega ühtlasi hoiab Risto Euroopa täiskasvanute edetabelis 23. kohta ning U23 vanuseklassi edetabelis 5. kohta.

SSMA juhatuse esimees Mati Mäetalu tõdes, et Risto Lillemets on stipendiumi saamiseks igati vääriline kandidaat. “Konkursile laekus 4 taotlust ning kõigi puhul oli tegu tublide noorte inimestega, kes on suutnud ennast jagada spordi ja õppimise vahel. Ühehäälselt stipendiumi laureaadiks valitud Ristol Lillemetsal oli olemas üsna selge visioon nii oma sportlastee tuleviku kui ka stipendiumi kasutamise osas. Ei ole lihtne jagada oma aega tipptasemel kergejõustiku ja õpingute vahel, aga tundub, et Risto on sellega siiani edukalt hakkama saanud”, lisas Mäetalu.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.