main banner
Saaremaa Spordisõber logo
7 päeva alguseni: Gibraltari mängud ajaloo kompaktseimad

Kategooriad: Saarte mängud
Autor: Alver Kivi
29.06.2019
09:09

Gibraltari mängud on ajaloo kompaktseimad, sest kõik võistluspaigad mahuvad 2,6 ruutkilomeetrile.

Gibraltar on Saarte mängudeks valmistumisel investeerinud tõsiselt oma spordirajatistesse, et võõrustada 24 saare sportlasi võimalikult kõrgel tasemel. Nii on saanud uue ilme ujula, kergejõustiku rada ja mitmed spordisaalid, vahendab Guernseypress.

„Meil on kuus uut spordikeskust, millele lisandub täiuslik keeglisaalide renoveerimine,” rääkis Gibraltari mängude orgkomitee esinaine Linda Alvarez. „Lathbury spordikompleks on see, kus ehitatakse uut kergejõustikurada ja ujumisbasseini ning seal on ka Euroopa staadion – uus siseruumides sulgpall ja squash. Ühes rannas on meil kaks uut rannavõrkpalliväljakut.”

Linda Alvarezi sõnul saadi paljuski raha Victoria staadioni müügist Gibraltari Jalgpalli Liidule. Sellest saadud summad ja muud investeeringud mängudesse on andnud võimaluse uute kohtade ehitamiseks ja tema hinnangul on see kõik üsna hästi kokku tulnud.

Linda Alvarez tunnistas, et samal ajal mängitakse ka olulised Euro karika kohtumised jalgpallis ja sellel saab olema kohalike hulgas väga suur fookus, kuid kindlasti jätkatakse 30 000 elaniku hulgas ka Saarte mängude propageerimist. „Gibraltar on nii väike, et mängudest teab pea igaüks, kuid suur melu on jalgpalli ümber,” ütles ta.

„See on meie peamine spordiala ja paljud inimesed olid pettunud, kui me ei saanud seda oma mängude programmi panna. Töötame tugevalt jätkusuutlikkuse poliitika nimel,” lausus orgkomitee esinaine.

LOO KASUTAMINE AUTORI LOATA KEELATUD.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.