main banner
Saaremaa Spordisõber logo
2F253D37-3806-4C14-ABF7-8B40682D0904

Saaremaa sai geimi, kuid oli võimeline enamaks

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
30.03.2019
19:34

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste esiliigas hakkas Saaremaa põhiturniiri parimale Tallinna Ülikoolile mehiselt vastu, kui kaotas esimese kohtumise kodus 1:3.

Mõlemas põhiturniiri omavahelises kohtumises jäi peale Tallinna Ülikool – võõrsil saavutati 3:1 ja kodusaalis 3:0 võit. Seega on seerias favoriidi staatuses pealinna meeskond, kelle vastu olid saarlased kodus edule päris lähedal. “Paar palli oleks võinud natuke õnnelikumalt põrgata, aga poisid olid tublid ja keegi latti alla ei ajanud,” tõdes peatreener Asko Esna.

Kuressaare spordihoones jäid võõrustajad kiirelt 5:11 taha ja kaotasid avageimi 17:25. “Algus oli ebalev,” märkis Asko Esna. “Meil on Taavi Prei ja Karl Tartes poolfinaali mänginud, teistel oli sellised mehi rohkem. Nägu oli mõnel meie mehel valge ja sooritus ei olnud päris selline milleks ollakse võimeline. Pärast kaotust hakkas põse peale puna ka natuke tulema ja läks rohkem mänguks.”

Nii võitsid saarlased teise geimi 26:24, kuid kaotasid järgmise koguni 9:25. “Kolmandat geimi ei taha meenutada. Vastane pani juurde, meil tekkis geimivõiduga väike rahulolu, millest tulid eksimused ja jämeots läks neile,” rääkis Asko Esna.

Neljandas geimis oli juhtivamaks pooleks Saaremaa, kes oli võidule lähedal, kui juhtis 21:18. Vastane tuli järgi ja lõpuspurti alustati seisult 23:23. Siin olid külalised kindlamad ja nad vormistasid 25:23 võidu. “Kindlasti on kogemused valuuta, mida poest osta ei saa. See geimivõit võeti meilt lõpus jõuga ära,” leidis Asko Esna, kelle sõnul sõidetakse pühapäevasele kordusmängule sirge seljaga ja mõtetes on finaal.

Tallinna Ülikooli saarlasest sidemängija Karel Ellermaa sõnul oli arvata, et tuleb raske mäng, sest Saaremaa on väga hästi mänginud ja mängis täna ka. “Ei jäänud palju puudu, et mäng oleks viiendasse geimi läinud. Võib-olla oli lõpus natuke rohkem õnne ja eks me üritasime endast maksimumi anda,” lausus ta.

“Plaan oli mängida enda mängu ja mitte lasta muudel asjadel end segada. Kui seda suudame, siis ei ole vaja midagi välja mõelda. Pühapäeval hakkab kõik sisuliselt nullist,  mõlemal on vaja võita. Meie eesmärk on liiga ära võita, selleks oleme trenni teinud.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.