main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Maailmameistrid. WRC Junior

Maailmameistrid. WRC Junior

Saaremaa – ralli maailmameistrite kasvulava

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
22.09.2022
09:30

Saaremaa pole suur koht, kuid sellel on rallimaailmas suur tähtsus. Ott Tänak ees ja Robert Virves tema jälgedes oma karjääri üles ehitamas. Eesti rallil pole kunagi nii hästi läinud, tõdeb portaal Dirtfish.

Saaremaa pole suur koht. See, et see on veidi üle 1000 ruutmiili suur, ei viita sellele, et see on Eesti suurim saar. Selle asemel on see maaliline koht – õhkkondlik, lõõgastav, rahulik. Kõik see, mida autoralli MM ei ole.

On tähelepanuväärne, et Saaremaalt on võrsunud viimane maailmameister Eestist. Ja me ei räägi sellest, kes sõidab Hyundai Motorsportis. Räägime Robert Virvesest – selle aasta juunioride WRC meistrist.

„Ta pole ainult eestlane, ta on tegelikult Saaremaalt, see on saar, kust ma pärit olen, nii et see on sama koht väikeses Eestis,“ selgitas Ott Tänak.

Midagi peab seal vetes olema. Markko Märtin lõi 2000. aastate alguses WRC-areenil tormi, algul Subaruga, kuid seejärel Fordiga, kus ta võitis viis rallit. Ott Tänak võttis tema karjääri üle ning 17 WRC ralli võitja ja 2019. aasta maailmameister on jätkuvalt WRC üks kiiremaid ja auväärsemaid konkurente.

Ja talle on meeldiv teada, et Eesti rallitulevik on kindlates kätes. Ott Tänakule on uus poiss muljet avaldanud. „Ma mõtlen, et ta on teinud uskumatut tööd, ta oli kindlasti palju targem kui mina,“ rääkis ta Virvesest.

„Ma arvan, et ta võitis ainult selle ralli [Kreekas] ja ta on olnud kogu hooaja järjepidev, nii et väga tark sõit ja tema poolelt on olnud suur töö selleks hooajaks raha hankida. Ma tean, kui raske on tal olnud käia ukselt uksele ja küsida ühte dollarit siia, ühte dollarit sinna, nii et see on olnud talle raske, kuid aus mäng. See on suurepärane auhind ja see on suurepärane koht karjääri alustamiseks ja kindlasti loodame, et nüüd on tulemas veel üks põlvkond.“

Robert Virves pole ainuke. Egon Kaur ja Georg Linnamäe on erinevatel võistlustel tõestanud oma head kiirust, kuid Virves on Tänaku järel ainsana võitnud maailmameistritiitli.

Noore saarlase krooniks oli Acropolise ralli Kreekas, kus ta edestas oma peamisi konkurente valitsevat meistrit Sami Pajarit, Jon Armstrongi ja Lauri Joonat. Nagu Tänak ütles, oli see nutikas sõit.

Kui Robert Virves istus Rootsi rallil sügavkülmas ja kaevas oma Ford Fiesta Rally3 lumevallist ei osanud ta seda kunagi ette kujutada. Ja pärast südamevalu Horvaatias – võit, mis kaotati pärast seda, kui ta stardikohtunike poolt ette juhatati, kuid ta läks kogemata ajakontrolli ja teenis  4 minutilise karistuse ja siis see eepiline Eestis võidetud etappide rekordi ületamine juunioride WRC sarjas (17).

„Pean olema väga õnnelik, et mul üldse lubati siin startida, sest hooaja alguses ei paistnud see eelarvega kuigi paljulubav,“ sõnas Virves eelmisel pühapäeval oma rallikarjääri seni suurimal päeval.

„See ei ole suur hulk inimesi, kes mind eelarve nimel toetavad, kuid nad on alati minuga olnud ja toetavad mind, olenemata sellest, mis on mis tahes tulemus. Nii et jah, pärast seda, kui sain alustada Rootsist on väga hea tunne praegu siin olla.“

Robert Virves tõstis esile Ott Tänaku rolli. „Ta on mind sel aastal rahaliselt toetanud, võimaldades ka lihtsalt hooaja algust,“ sõnas Virves. „Ott on olnud suureks abiks. Ja muidugi, kui mul on küsimusi selle kohta, kuidas midagi teha või mida iganes, siis ta on esimene, kellele saadan sõnumi.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.