main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaal Ott Tänaku pidulikku vastuvõttu ei toimu

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
13.11.2019
07:55

Kuigi Saaremaa vallavalitsus avaldas soovi korraldada Ott Tänakule tema kõrge rahvusvahelise saavutuse eest väärikas vastuvõtt ei saa värske autoralli maailmameister oma tiheda graafiku tõttu sellel osaleda.

Saaremaa valla tehtud ettepanek oli tunnustada avalikult Ott Tänakut tema saavutuste eest autospordis. “Tänaku esindajatega suheldes saime vastuse, et ta ei soovi suurt vastuvõttu,” rääkis valla spordinõunik Aivi Auga.

“Meil oli plaan korraldada sel puhul Kuressaare kesklinnas suurem üritus, aga nüüd proovime koostöös spordiliiduga spordiaasta pidulikul lõpetamisel teda ikkagi tunnustada. Kuidas täpsemalt peame veel mõtlema.”

Ott Tänaku pressiesindaja Henri Rump ütles, et maailmameister ei ole antud tunnustusest kordagi keeldunud, vaid on tänulik, et tema tegemisi ka kodusaarel tähele pannakse ja tunnustada soovitakse.

“Paraku on maailma absoluutsesse tippu kuuluval rallisõitjal äärmiselt tihe võistlus- ja treeningsõitude graafik, mistõttu tuleb suur osa aastast kodust eemal viibida,” rääkis Henri Rump.

“Sõltumata sellest, et hooaeg saab ametlikult läbi juba 17. novembril ei tule Ott Tänak otse koju, vaid teda on ees ootamas veel mitmed PR-tegevused nii Jaapanis kui ka Euroopas. Lisaks toimuvad juba enne jõule esimesed treeningud uue meeskonnaga.”

Pressiesindaja sõnul ongi Ott Tänaku tihe töögraafik põhjuseks, miks anti omapoolses vastuses Saaremaa vallale teada, et kahjuks ei ole maailmameistril võimalik antud tunnustusüritusel osaleda.

Lisaks on erinevates rallifoorumites käidud fännide poolt välja idee korraldada Ott Tänakule ja Martin Järveojale suurem vastuvõtt Tallinnas Raekoja platsil ning teha ralliässadega läbi Saaremaa üks pikem ühine kolonnis sõit, et tähistada väärikalt saarlase maailmameistriks tulekut.

“Ott Tänak tänab omaltpoolt kõiki saarlasi, kes on talle sellel teekonnal kaasa elanud ja toeks olnud,” märkis Henri Rump.

Viimati tervitasid saarlased Kuressaare kesklinnas suurejoonelisel vastuvõtul 2006. aastal Pekingis toimunud juunioride kergejõustiku maailmameistrivõistlustel 200 m jooksus kuldmedali võitnud Marek Niitu.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.