main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kaisa Bahmatsev servimas. Maanus Masing/Saarte Hääl

Kaisa Bahmatsev servimas. Maanus Masing/Saarte Hääl

Saaremaa naiskonna mängu dirigent Kaisa Bahmatsev soovib medaleid

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
04.11.2022
09:00

Eesti koondises ja mitmetes tippklubides mänginud sidemängija Kaisa Bahmatsev, kes tänavu liitus Saaremaa võrkpallinaiskonnaga usub, et Esiliiga medalid on taas jõukohased.

Kui eelmisel aastal kodulinnas Barrus Võru VK-s mänginud Kaisa Bahmatsev asus elama Saaremaale ei olnud ta päris kindel, kas hakkab veel võrkpalli mängima. Kuid ta uuris trenni võimaluste kohta ja siis ütles Cristin Lepp, et võiks ka naiskonnaga ühineda. „Ega ma kaua ei mõelnud ja oma eelmisele naiskonnale ütlesin ära,“ rääkis Kaisa Bahmatsev.

Bahmatsevi sõnul ei hüpanud ta Saaremaa naiskonnaga liitumisel tundmatusse vette. „Ma olen ju võrkpallis toimuvaga kursis ja info liigub,“ lausus ta lisades, et palju koondisekaaslasi on Saaremaalt pärit ja ta teadis, et eelmisel hooajal võideti pronksmedalid.

Kogenud mängijana on Kaisa Bahmatsev uues keskkonnas kiirelt kohanenud. „Hästi on läinud,“ märkis sidemängija. „Mul on väga tore olla ja loodan, et see jääb ka edaspidi nii.  Naiskonna tugevus on hea võistkonnavaim, me oleme kokkuhoidvad ja kõik toetavad üksteist. Valitseb sõbralik õhkkond ja ei minda raksu. See on oluline, sest siis on ka hea mängida.“

Samas nõuab koostöö väljakul siiski veel päris palju lihvimist. „Iga mänguga on läinud paremaks,“ leidis Kaisa Bahmatsev. „Esimene mäng oli rabe, aga oleme nüüd koos juba rohkem trenni teinud. Sidemängijana on vaja ründajatega koostööd harjutada ja tunnen, et üksteise mõistmine on juba päris korralik.“

Lisaks üha paremaks muutuvale koostööle ja väljakul tulnud õnnestumistele on Kaisa Bahmatsev mängu nautinud. „Ma tunnen, end viimaste hooaegadega võrreldes väljakul väga hästi,“ oli ta rahulolev.

„Ma saan võtta rahulikumalt ja ei pea nii palju mõtlema võidule või kaotusele, kuigi ka see on oluline. Pigem mängin hea tujuga ja ma usun küll, et oleme ka tänavu võimelised mängima medalitele. Võistkonnad on ühtlased ja saame pusida küll.“

Kaisa Bahmatsev on varem mänginud BARRUS/Võru VK-s, TalTech/Tradehouses, Tallinna Ülikoolis ja hooajal 2018/2019 esindanud ka Belgia klubi Volley Club Oxyjeunes Farciennes. Mängimine Saaremaaga Esiliigas ei ole tema hinnangul samm karjääris tagasi.

„Kahe liiga sportlik vahe ei ole nii suur,“ leidis ta. „Esiliigas on palju endisi tippmängijaid ja Eesti koondislasi. Praegu saan mina võrkpallimängu võtta rohkem, kui hobi, mitte kui kohustust.“

Naiskonna juht Kristi Põld ütles, et Saaremaale kolinud Kaisa Bahmatsev on kindlasti üks Eesti paremaid sidemängijaid ja tema liitumine on andnud Saaremaa naiskonna mängule palju juurde.

„Kaisa on väga positiivne inimene ja ta sulandus naiskonda kiirelt,“ lausus ta. „Kindlasti on meie tegutsemine mängus nüüd palju kiirem ja peame sellega tegelikult veel harjuma. Teeme kõvasti trenni, et koostööd paremaks saada.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.