main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Janne Järvalt rünnakul. Alver Kivi

Janne Järvalt rünnakul. Alver Kivi

Saaremaa naiskond asub püüdma poolfinaalkohta

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
22.03.2019
09:09

Eesti võrkpallimeistrivõistluste põhiturniiri TÜ/Bigbanki järel teisena lõpetanud Saaremaa naiskonna vastane on täna õhtuses veerandfinaalis Audentese SH/Noortekoondis.

Kuna juhendi kohaselt paigutatakse Balti liigas osalevad Eesti võistkonnad (TÜ/Bigbank ja TalTech/Tradehouse) Balti liiga põhiturniiri lõpptulemuste alusel kohtadele 1-2, siis Saaremaa naiskonnal tuleb veerandfinaalidele vastu minna kolmandalt positsioonilt. Veerandfinaalis on saarlaste vastaseks Audentese SH/NK, keda põhiturniiril võideti 3:0 ja 3:1, vahendab Saaremaa Võrkpalli Liit.

Naiskonna kapteni Kaisa Õunpuu sõnul sujus põhiturniir tõusude ja mõõnadega, mis on iseenesest täiesti mõistetav, arvestades seda, et pool naiskonda treenib Tallinnas ja teine pool Saaremaal. Lisaks on Balti liigat mitte mängivate võistkondade mängugraafik niivõrd hõre, sest mängud toimuvad kuu-ajaliste pauside tagant. Selline hajutatud võistlusgraafik ei mõju naiskonna kokkumängule ega stabiilsusele ülemäära hästi, ent üksteise toetamine ja teineteise mõistmine on platsil üks olulisemaid faktoreid.

Aga kapten teab, mil moel motiveerida võistkonda mängima ühtse naiskonnana – tuleb läheneda individuaalselt, sest nüüdseks on juba teada, kellele piitsa ja kellele präänikut tarvis!

Mida oodata toimuvatest veerandfinaalmängudest, kus vastaseks on Audentese SK/NK?

Kaisa Õunpuu räägib avatud kaartidega: „Veerandfinaali eesmärk on kindlasti edasipääs poolfinaali. Kuna hooaja lõpp on lähedal, võiks nüüd iga mänguga võistkondlik mäng paremaks minna. Samuti tõsta kvaliteeti igas elemendis – vastuvõtt, serv ja blokk.” Kui uurida Saaremaa naiskonna eesmärkide kohta tänavuse hooaja EMV-l, siis Õunpuu kinnitab juba varem öeldut: „Nagu hooaja eelsel naiskondade tutvustusel sai öeldud, et kindlasti on eesmärk jõuda finaali. Samas ei saa see olema lihtne, kuna kui jõuame poolfinaali, tuleb meie vastaseks TalTech/Tradehouse, kes on viimaste Balti Liiga mängudega näidanud väga südikat esitust ja et nad suudavad ka keerulistest seisudest võita. Eelkõige motiveerib see, et ühe finaali ukse sulges Tartu/Bigbank meie ees, seega oleks hea võtta neilt finaalis revanš.“

Veerandfinaalmängud Saaremaa vs Audentese SK/NK: Reede, 22. märts kell 19:30 ja laupäev, 23. märts kell 15:00. Mõlemad mängud toimuvad Audentese spordihallis.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.