main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Tomaš Halanda rünnakul. Alver Kivi

Tomaš Halanda rünnakul. Alver Kivi

Saaremaa mängis end poolfinaali

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
17.03.2018
19:41

Võrkpalli Balti liiga veerandfinaalis alistas Saaremaa ka korduskohtumises Jelgava Biolarsi 3:0 ja mängib järgmisel nädalavahetusel Kuressaares nelja parema meeskonna finaalturniiril.

“Oli probleeme,” tõdes peatreener Urmas Tali. “Laastav gripiviirus on ka meie hulgas oma töö teinud ja kahe nädala jooksul kolm meest läbi käinud. See jätab jälje, sest väheste võimalustega ja väheste meestega tuli maksimum ära mängida ja õnneks saime hakkama. Tublid poisid igal juhul.”

Kuressaare spordihoones mängitud kohtumises asendas grippi haigestunud Alexander Tuschi Aleksander Eerma ja Rauno Tamme asemel mängis Helar Jalg. Diagonaalründajatest alustas Siim Põlluäär, hiljem sekkus ka Hindrek Pulk. Veel mängisid Mihkel Tanila, Tomaš Halanda, Konstantin Ryabukha, Matej Hukel ja Johan Vahter. Saaremaa võitis geimid 25:15, 25:21 ja 25:16. Parimatena tõid Tomaš Halanda 14 ja Helar Jalg 8 punkti.

Urmas Tali hinnangul sai kahes mängus paremuse selgitamisel määravaks mänguklass. “Tabeliseis ikka midagi näitab, sest meie olime esimesed ja nemad kaheksandad ning Jelgaval oli väljaku peal ikka rohkem auke, kui meil,” lausus ta.

“Ühtepidi võtsime jõuga, aga teisipidi selle kvaliteediga, mis meil on mängisime selle veerandfinaali ära. Kui geimide lõpus nendega kaasa tiksuda, siis teevad nad oma mängu seal ka ära, aga õnneks need asjad nii kaugele ei läinud.”

Poolfinaalis tuleb Saaremaale vastu kõige nõrgema asetusega meeskond. “Poolfinaalis ja finaalis või mis iganes sealt tuleb on oluline, et me oleks selleks ajaks korras,” märkis Urmas Tali.

“Nädal aega on nüüd end aega terveks ravida ja löögihoos olla. Juurde saab panna veel vigade arvu vähendamisega. Kui vastased elavad meie omavigade pealt rahulikult geimi 20 punktini, siis teeme järelikult midagi valesti. Jelgava vastu oli tasemevahe, aga 25 viga kolme geimi peale oli palju. Kui olukorrad välja mängime ja vastastel võrgu kohal eriti hingata ei lase on kõik kontrolli all.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.