main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kuigi kaotati tõestas meeskond korraliku taset. Irina Mägi

Kuigi kaotati tõestas meeskond korraliku taset. Irina Mägi

Saaremaa lõpetas eurohooaja kilbiga

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
05.03.2020
21:09

Kuigi Saaremaa Võrkpalliklubi jäi CEV Challenge Cupi veerandfinaalis kahe kohtumise kokkuvõttes  Itaalia liiga viiendale klubile Milano Powervolleyle alla, võitles meeskond väljakul väärikalt ja noppis pigem positiivseid emotsioone.

„Milano on väga hea meeskond, korralikel pööretel töötav masin ja kui nad meile survet avaldavad, siis läheb paraku raskeks,“ tunnistas Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis. „Aga ma arvan, et peame olema rahul just oma arenguga läbi nende euromängude. Liikusime kogu aeg samm haaval edasi.“

Kuna Milano oli kolmapäeval Kuressaare spordihoones avamängu 3:0 võitnud, siis oli itaallastel vaja poolfinaali saamiseks võita kaks geimi. Saarlased aga tulid väljakule oma plaaniga ja võitsid avageimi 25:21.

„Me alustasime väga hästi ja teravalt,“ märkis Ioannis Kalmazidis. „Milanol oli täna teine koosseis ja asetus, sest mängiti ilma Aimone Alletita. Aga me suutsime poolteist geimi võidelda ja olime korralikult mängus. Ma olin nähtuga hästi rahul, kuid kahjuks kaotasime siis vajaliku energia.“

Nurgaründaja Keith Pupart tõdes, et meeskond oli pärast esimese geimi võitu jätkuvalt näljane. „Eks me tahtsime rohkem, aga see tasemevahe tuli lõpuks välja,“ leidis ta. „Minu meelest alustasid nad loiult. Ju nad lootsid, et tuleb lihtsamalt ära. Aga selle geimivõidu üle võib küll täna rahul olla ja see oli positiivne üllatus. Väga tip-top mäng meie poolt.“

Powervolley võitis aga kolm järgmist geimi numbritega 25:22, 25:21 ja 25:18 ning vormistas 3:1 võidu. Iannis Kalmazidise hinnangul oli külaliste teise geimi võidu järel mäng sisuliselt läbi. Sama meelt oli ka Keith Pupart. „Nad hakkasid pulli tegema ja toppisid mehi imelikesse kohtadesse,“ lisas ta.

Kokkuvõttes olid need kaks mängu Saaremaa meeskonna jaoks väga suure tähtsusega järgmisel nädalal Kuressaares mängitavat Credit24 finaalturniiri silmas pidades. „See on meie jaoks suurim tulemus,“ märkis Iannis Kalmazidis.

„Eurosarjas Milano vastu kvalifitseerida oleks olnud liiga suur unistus. Aga selle taseme ja atmosfääriga saab meil olema järgmine nädalavahetus paremal tasemel ja usun, et oleme valmis.“

Ka Keith Pupart leidis, et mängud Milanoga olid Saaremaa meeskonnale äärmiselt olulised ja väga head mängud enne järgmist nädalalõppu. „Saime enesekindlust, et suudame ka sellisel tasemel kohati mängida. Siit on ainult positiivset kaasa võtta ja eks näeb finaalturniiril, mis välja koorub,“ oli nurgaründaja enesekindel.

Mängud näitasid, et meeskond on tippvormis või selle lähedal. „See on loogiline rada ja peamegi olema play-offides tipus ning midagi oleks mäda, kui me oleks hapud. See on positiivne märk ja õige suund,“ lausus ta.

Keith Puparti sõnul on eesmärk ainult võit ja ainult võit. „Seal võivad olla mingid üllatused õhus, aga meie jaoks ei ole väga vahet, sest läheme iga vastase vastu võitma. Eelistusi pole ja mängime ära,“ märkis ta.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.