Saaremaa finaalist võidu kaugusel

Kategooriad: Võrkpall
10.04.2018
21:23

Eesti meeste võrkpallimeistrivõistluste teises poolfinaalkohtumises hoidis Saaremaa Selver Tallinna vastu mängu kontrolli all ja võitis võõrsil 3:1.Saaremaa juhib nüüd kolme võiduni mängitavat poolfinaalseeriat 2:0.

Tallinnas Audentese spordihoones alustasid saarlased bravuurikalt, kui eeskätt tugeva serviga võideti avageim 25:13. Teises jagus tasavägist mängu seisuni 10:10, siis mindi oma teed ja võit vormistati numbritega 25:21.

Kolmandas geimis andsid saarlased pisut järgi. Võõrustajad said ette 21:16 ning peatreener Urmas Tali tõi Alexander Tuschi ja Hindrek Pulga asemel väljakule Aleksander Eerma ja Siim Põlluääre. Geim siiski Selverile 25:17.

“Kolmandad geimid on meile millegipärast rasked,” rääkis Mihkel Tanila. “Kui kaks esimest saame lihtsalt kätte, siis kolmas kipub tihti käest ära minema, küll mitte meelega. Tundub, et hooaja lõpp ja kevad hakkavad juba väsimust mõjutama.”

Urmas Tali ütles, et meeskond jäi vastuvõtul natuke pehmeks. “Seepärast ei saanud me ka nii taguda nagu oleks soovinud,” lausus ta. “Blokk on meile ka natuke probleem, kinniste silmadega ei saa ikka rünnakule minna. Seepärast läks mäng kolmandas geimis ka lappama. Eks see mäng oli ka pisut närviline nagu poolfinaal ikka.”

Viimane geim võitjas kahtlust ei olnud. Taas mängiti end tugeva serviga 8:2 eduseisu ja geim võideti 25:21. “Rakvere vastu mängisid nad ka üles-alla, meie nii alla end ei lase,” märkis Mihkel Tanila, kes tahaks laupäeval kodusaalis seeria ära lõpetada.

Saaremaa meeskonna parimatena tõid Tomaš Halanda ja Hindrek Pulk 19 punkti.

Kolmas kohtumine mängitakse laupäeval Kuressaare spordihoones. “Võime ka libastuda,” ei soovinud Urmas Tali meeskonnale juba finaalikohta kätte anda. “Proovime võimalikult palju vastast  üllatada ja vaadata, et meid ise ei üllatataks.”