main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Punkt on teenitud. Irina Mägi

Punkt on teenitud. Irina Mägi

Saaremaa andis Poitersile tõelise võrkpallilahingu

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
27.11.2018
22:40

Võrkpalli Challenge Cupi 1/16-finaali avamängus Prantsusmaa meeskonda Poitiers’ Stade Poitevini võõrustanud Saaremaa Võrkpalliklubi nimeka vastase ees aukartust ei tundnud, tuli 0:2 kaotusseisust välja, kuid tunnistas lõpuks siiski külaliste 3:2 paremust.

Enne kohtumist ootas paljude hinnangul Saaremaad kindel 0:3 kaotus, kõige pessimistlikumad ennustasid, et saarlased ei saa geimis 10 punktigi. “Karu oli küll suur, aga mesilased, kes läksid täna karu nõelama olid teravad,” märkis peatreener Urmas Tali. “Kolmandas ja neljandas geimis sutsasid nad nii valjusti, et prantslased pidid viimases geimis end kokku võtma, et käest ära ei läheks.”

Saarlased alustasid esimest geimi hästi, kuid seisult 16:16 võttis Poitiers oma ja võitis. 25:19. Ka teine geim kulges punkt-punktis, aga viimaste punktide mängimisel olid kindlamad prantslased ja neile 25:23 võit.

“Esimest kaks geimi mängisime alla selle, mida võiksime ja see maksis kohe kätte,” tõdes Urmas Tali. “Eks iga asi kimbutab, aga rünnakul jäime ikkagi hätta, sest sellises mängus ei tohi 24 protsendiga lüüa. Kui sa tahad mängus olla pead vastasest vähemalt rünnaku protsendilt üle olema, et see asi vähemalt natukene oleks enda kontrolli all.”

Palju pahandust tegid temporündajad Gael Tranchot ja Thomas Koelewijn. “Me teadsime, et rünnak tuleb 3.60 kõrguselt ja kui meil korralikku rünnakut nende vastu ei ole, siis taotakse kõik keskelt ära. Isegi saime väga palju palle kaitses kätte ja meeste poolt väga tubli töö,” märkis peatreener.

Kolmandas geimis tõi Urmas Tali Lukasz Makowski asemel välja Artis Caicsi ja Rauno Tammet asendas Helar Jalg. “Lukaszega koostöö jätab veel soovida, läheb aega, et treeningutel asjad kokku panna, seepärast ta siin mõnes olukorras ei saanud toimima. Caics on rohkem harjunud ja aitas kolmandas tagasi tuua,” põhjendas ta sidemängija vahetust.

Kolmandas geimis juhtisid prantslased veel 20:16 ja omasid isegi matšpalli, kuid võõrustajad tulid raskest olukorrast välja ja võitsid 27:25. Ka järgmise võitsid saarlased 25:23, kuid otsustava geimi võitsid siiski külalised 8:1 eduseisust 15:10 ja sellega ka kogu kohtumise 3:2.

“Kolmas-neljas geim olid teist nägu ja mängupilt selline, kus nad pidid hakkama mõtlema, kuidas meist jagu saada,” selgitas Urmas Tali. “Rünnaku lahendused tulid läbi bloki, sest me ei olegi sellised võimsad kahe meetrised mehed, et peaksime kolme meetri peale sisse lööma. Meie käekiri on see, et oleme vastikud võrgu kohal ja head blokeerijad ja ja kui tekib võimalus siis ära lüüa. Aga kui Jochen Schöps võtab end kokku ja lööb kahe meetri peale ära, siis me seda ei saa.”

Saarlaste resultatiivseim oli Siim Põlluäär, kes tõi 26 punkti, olles ühtlasi üleplatsimees. Eddie Rivera panustas meeskonda 19 silmaga.

Urmas Tali sõnul peab järgmisel teisipäeval korduskohtumises mängima kogu aeg sellise tasemega nagu seekord kolmandas ja neljandas geimis oli. “Mõtlemist on küll, aga eneseusku said poisid juurde kõvasti. Kõik kes täna ruudust läbi käisid, said mängust väärtus omaette,” lausus ta.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.