main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Jaagup Kallas hobustega. Alver Kivi

Jaagup Kallas hobustega. Alver Kivi

Saare Ratsakeskus pürgib ratsutajate Mekaks

Kategooriad: Spordipealinn
Autor: Alver Kivi
26.02.2015
08:28

Kärlalt Karujärve poole sõites avastab huviline tee ääres ühe suure ehitise, mille haldajaks on MTÜ Saare Taluelu ja eestvedajate plaanide kohaselt peab Saare Ratsakeskusest saama Saaremaa ratsaspordi Meka.

„Kõik Saaremaa ratsutajad saavad  siin treenida nii ennast, kui hobuseid ja teoreetiliselt peaks see ühendama kõik maakonna ratsutajad. Kokku on aktiivseid treenijaid Saaremaal 50-60 ringis, meie juures käib neist harjutamas  ligi kolmandik, kellest enamus on hetkel algajad,“ toob MTÜ Saare Taluelu eestvedaja Jaagup Kallas välja oma nägemuse.

Maneež suurusega 18X50 m on ehitatud ratsutajate vajadusi arvestades. Ehitamiseks saadi osaline rahastus PRIA-ast, lisaks on kasutatud omavahendeid ja toetajate panust. Siinkohal soovib Jaagup Kallas tänada sponsoreid ja koostööpartnereid: Tesman AS, Sandla Puit OÜ, Kärla Vald, Saare Kaev OÜ, Elektrotherm, Sülla Ökotalu, Automa AS, Ettevõtlik Sauvere OÜ, Peeter Muld FIE,  Reta Puit, perekond von Wowern, Jõeleht ja Truu ning kõiki teisi sõpru, kes on jõu ja nõuga Ratsakeskuse valmimisel abiks olnud.

Maneeži tähtsust on raske üle hinnata. Harjutajaid ei sega lumi, vihm ei saja krae vahele ja pinnas ei külmu ära. Tuul ei puhu ja tänu valgustusele saab ka õhtuti pimedas harjutada. Ehitusjärgus on  ka esinduslik väliplats, mis sel aastal veel valmis ei saa, kuid kevadel külvatakse muru ja parimal juhul järgmiseks hoojaks on väljak sõidukõlbulik.

Veel on plaanis ehitada korralik heinaküün ja tasemel hobuste jooksuaiad. Uues tallis on valmimas ka olmeblokk, kus on meestele ja naistele eraldi riietusruumid ning soovi korral saab pärast treeningut duši all käia. Samuti on kohe valmis saamas ka õppeklass, kus  saab koolitusi ja teooriatunde ratsutajatele ja hobusekasvatajatele läbi viia.

„Sellised tingimused on meie ammune unistus,“ tunnistab Jaagup Kallas, lisades, et muidu ei ole võimalik rastutamisega üldse tõsiselt tegelda. „Ma arvan, et need ajad võiks olla juba möödas, kui rinnust saadik lumehanges sai kapatud. Soovime rajada teed professionaalsemale hobumajandusele Saaremaal.“

Kallase hinnangul on  aeg edasi arenenud ning arenema peab ka Saaremaa ratsasport ja hobusekasvatus. Aastakümneid samas lagunenud vanas lehmalaudas hobuseid kasvatades ja ratsutajaid treenides ei toimu meile nii väga vajalikku arengut.

„On aeg, et meie hobustega tegelevad inimesed seda mõistaksid. Soovimegi olla teistele just eeskujuks ja  näidata, et on  veel kuhu püüelda,” räägib ta.

Sportliku sammuna on Jaagup Kallasel plaanis teha tulevikus klubi, mis on tähtis selleks, et rahvuslikel võistlustel osaleda. „Tahaks tulevikus panna sportlikele võimalustele suuremat rõhku, et saarlased saaksid siin korralikult harjutada ja ka väljas võistlemas käia,“ selgitab Kallas.

„Praegu on olnud nii, et kui teised on teinud talv läbi trenni, siis meil saab hakata harjutama alles kevadel ja vormi saame sügiseks, kui hooaeg on läbi. Nii ei ole võimalik üldse konkurentsis püsida.“

Jaagup Kallase sõnul on sportlike tulemustega võimalik jõuda kuhu iganes. „Saaks vähemalt noortele indu ja hoogu tiibadesse,“ avaldab ta oma soovi. „Kui ratsutajad saavad siit oma esimesed teadmised ja oskused saavad nad mandrile kooli minnes oma hobiga edasi tegeleda ja jätkata veelgi kõrgemal tasemel. Selleks, et meie ratsutajate tase aina ülesmäge liiguks on kavas korraldada koolitusi ja treeningpäevi Eesti tipptreenerite juhendamisel.“

Saare Ratsakeskuses on ratsutamisega võimalik tegeleda ka hobi korras. „Paneme kõik ratsutama, kellel on huvi,“ räägib Jaagup Kallas, kes ootab treeningutele nii algajaid, kui võistlevaid sportlaseid. „Võib tulla oma hobusega, või kasutada keskuse omi. Igatahes hea füüsiline koormus on garanteeritud,“ märgib Jaagup Kallas.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.