main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Pildil vasakult paremale: Andres Tammeveski, Helmur Rajang, Ergo Saar, Matis Oolup, Mikk Ventsel, Rannar Malk ees keskel Rando Hallik. Erakogu

Pildil vasakult paremale: Andres Tammeveski, Helmur Rajang, Ergo Saar, Matis Oolup, Mikk Ventsel, Rannar Malk ees keskel Rando Hallik. Erakogu

Saalihoki otsib kohta päikese all

Kategooriad: Varia
Autor: Alver Kivi
01.05.2019
09:26

Kuigi saalihoki mängijad on tasapisi toimetanud ja mängijad osalevad meistrivõistluste esiliigas sooviks nad alale suuremat kandepinda ja oma esindust Eesti tasemel.

“Kui rääkida kohalikust tasemest, siis oleme koos Mikk Ventseliga arutanud teemat, et kas luua täiesti Saaremaa võistkond, kes esindaks Saaremaad näiteks esiliigas või miks mitte meistriliigas sarnaselt näiteks võrkpallile, mis on praegu saarlaste hulgas suurt poolehoidu võitnud,” rääkis ala üks eestvedajaid Rando Hallik.

“Selle üheks suureks komponendiks oleks vaja leida Saaremaalt toetajaid ja kodusaal. Oleme pidanud plaani korraldada turniiri Saaremaal nagu teevad seda hiidlased ja läänlased või ka näiteks Rapla. Eelmisel aastal oli turniiri korraldamise teema täiesti õhus, kuid hooaja lõpus mais, juunis on keeruline saada võistkondi kokku.”

Rando Halliku sõnul on plaan ja soov siiski Saaremaal saalihoki lahtised meistrivõistlused korraldada jõus. “Turniiri eesmärgiks on ala populariseerimine ja võib olla suudame leida Saaremaalt kohalikke toetajaid ja alustada tööd noortega,” lausus ta.

Viimati osalesid saarlased koos hiidlastega Haapsalu spordihoones mängitud Läänemaa meistrivõistluste ühepäevasel turniiril, kus mängis kokku 5 võistkonda. Sellel aastal esindati Saaremaad juba kolmandat aastat.

Saarlaste tiimi esindasid Matis Oolup – Eesti I liiga Viskoosa meeskonnas. Sellel hooajal 5. koht liigas, Mikk Ventsel – Eesti I liigas Viskoosa meeskonnas, Rando Hallik – Eesti I liigas Kama2 meeskonnas, sellel hooajal 9. koht liigas, Ergo Saar – ei mängi liigat ega üheski meeskonnas, kuid talle kuulus turniiri parima väravavahi tiitel, Rannar Malk – Eesti I liigas Viskoosa meeskonnas, Helmur Rajang – Eesti I liigas Viskoosa meeskonnas, Andres Tammeveski –  I liigas Viskoosa meeskonnas.

Turniiri käik: Saaremaa – Vormsi 6:3, Saaremaa – Noarootsi 2:2 (võit pullititega), Saaremaa – Järvakandi 1:2, Saaremaa – Nõva 2:4, 3.-4. koha mäng Saaremaa – Järvakandi 9:2. Finaalis võitis Noarootsi Nõva 6:3.

“Läänemaa meistrivõistluste taset võib julgelt võrrelda Eesti esiliiga tasemega. Kõikidel aastatel on Saarlastele komistuskiviks jäänud Nõva kellest ei käi jõud üle ja finaalikoht on tänu neile libisenud käest,” rääkis Rando Hallik.

Läänemaalt saadud kolmanda koha karika soovivad mängijad anda Kuressaare spordikeskusesse, et leida seal karikale auväärne koht.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.