main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ruhnu jooksma virtuaalselt

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
06.05.2020
08:58

Eriolukorra piirangud ei võimalda hetkel tavapäraseid spordivõistlusi pidada, kuid võimaldavad hoopis midagi muud – osaleda kodust kaugel toimuvatel jooksuvõistlustel ilma kodulinnast lahkumata. Seda tänu virtuaaljooksude formaadile, vahendab Marathon100.

Aasta pärast tundub 2020 kauge minevikuna ning tõenäoliselt mitmeid tänavusi virtuaaljookse 2021.a. enam ei korraldata.  Seega pakub 2020.a. erandliku võimaluse osaleda mitmetel tõenäoliselt vaid korra toimuvatel virtuaaljooksudel.

Üheks selliseks on ka mai keskel korraldatav Liise jooks Ruhnus.  16. mail 2020.a. toimuma pidanud Liise jooksule tõmbas samuti joone peale koroonapandeemia, mistõttu korraldajad otsustasid võistluse läbi viia virtuaaljooksuna.

Võistlus toimub 15.-17. maini ning kavas on tavapärased distantsid – maraton, poolmaraton, 10,9 km pikkune rahvajooks ning 2 km pikkune noortedistants.  Kui sa elad Võrus, Tartus või Narvas, võtaks Ruhnu saarele võistlema minek aega pool päeva või rohkemgi, ent vaid tänavu korraldatav virtuaaljooks võimaldab kokku hoida nii aega kui raha.  Loomulikult, sa ei saa vastu Ruhnu saare eksootikat, nii jääb sul nägemata Euroopa vanim puukirik ning kogemata väikesaare kultuur, kuid vähemalt saad anda oma panuse väikevõistluse korraldusse ja näidata, et hoolid.

Kõik Liise virtuaaljooksul osalejad saavad käsitööna valminud savist medali, mis on erinevatel distantsidel erinevat värvi.  Kui tavaliselt kaasneb Liise jooksuga Ruhnus ka kontsert, siis sel aastal on ka kontsert virtuaalne, nimelt saavad kõik osalejad Jarek Kasari plaadi, mis on signeeritud esitaja enda poolt.

Võistlusele registreerimine on avatud kuni 17.05 kell 17:00 ning osavõtutasu on 15 eurot.  Osavõtutasu sisaldab nii digitaalset diplomit, kui posti teel saadetavat medalid ja CD-plaati.  Kui soovid anda oma panuse Ruhnu saarel kavas olnud talgutele, lisa 5 eurot annetusena Ruhnu Kogudusele.

Lisainfot Ruhnu jooksu kohta vaata korraldaja veebilehelt siit.  Kogu info võistluse kohta on nähtaval ka Marathon100 jooksukalendris.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.