main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Poodiumil. Ott Tänak facebook

Poodiumil. Ott Tänak facebook

Rootsi rallilt kaks poodiumikohta

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
16.02.2020
21:57

Rootsis sõidetud autoralli maailmameistrivõistluste etapil sai punktikatse neljanda kohaga lõpetanud Ott Tänak teise koha, kaotades ralli lõpuks Elfin Evansile 12,7 sekundit.

“Mul on väga hea meel, et suutsime võtta Rootsist esimese poodiumi uues tiimis, arvestades neid olusid, mis siin valitsesid,” rääkis Ott Tänak. “Saame siit kindlasti kaasa võtta palju positiivset. Auto on konkurentsivõimeline ja kiirus igati olemas, kuid peame uues keskkonnas veidi veel kohanema.”

Ott Tänak ütles, et pärast Monte-Carlot oli väga oluline ilma vigadeta puhtalt lõpuni tulla, et saaks punktitabelisse numbrid kirja ja koguda väärtuslikke võistluskilomeetreid. “Kindlasti polnud me sel nädalal kiirusega oma võimete kõrgusel, kuid areng on olemas ja teeme iga katsega edusamme paremuse poole. Kõike eelnevat arvesse võttes, usun, et tegu oli meie jaoks väga kasuliku ja positiivse nädalavahetusega,” märkis maailmameister.

MM-sarja üldarvestus Rootsi ralli järel: 1. Elfyn Evans 42, 2. Thierry Neuville 42, 3. Sebastien Ogier 37, 4. Kalle Rovanperä 30, 5. Esapekka Lappi 24, 6. Ott Tänak 20 punkti.

Junior WRC sarjas sõitsid end kolmandaks Ken Torn ja Kauri Pannas, kes võtsid poodiumikoha pühapäevase ainsa katsega. Torni ees kolmandat kohta hoidnud soomlane Lauri Joona kaotas Likenäsi katsel enam kui 3 minutit ja langes lõpuks üheksandaks.

Ralli võitis kodupubliku ees sõitnud Tom Kristensson, teiseks tuli lätlane Martins Šešks. Ken Torn kaotas võitjale 1.00,4.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.