main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Robert Virves jätkab eesmärkide poole liikumist. Alver Kivi

Robert Virves jätkab eesmärkide poole liikumist. Alver Kivi

Robert Virves asub võistlema nelikveolise autoga

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
10.11.2020
08:21

Kehala rallil asub Robert Virves neljarattaveolise R5 klassi auto rooli ja tema kaardilugejaks on eelseisval võistlusel Marko Ringenberg, vahendab rally.ee.

“See R5 autoga startimise plaan tuli endalegi üsna ootamatult,” tunnistab Virves. RedGrey tiimi võistlusautoga Ford Fiesta R5 asub Kehala rallil starti Robert Virves, kes selgitas niisugust otsust saadud sobiva pakkumisega. K

õrvalistujana koha võtab neljarattaveolises autos tänavuse R2 klassi meistri kõrval sisse E11 klassi rallimeister Marko Ringenberg. Miks ja kuidas selline kombinatsioon? Virves selgitab: “Sain RedGrey poolt sõbraliku pakkumise. Tänu headele toetajatele tekkis nüüd võimalus R5 autoga startida ja Marko andis oma panuse ning aitas raha juurde leida. Siis mõtlesime, et võiksime koos minna, kuna talle kaardilugemine täitsa võõras ei ole ja tegu on arvestuse välise sõiduga. Markoga arvasime, et kui FWD ja RWD oskused kokku panna, siis võiks okei olla, ehk FWD+RWD=4WD.”

Robert Virves sõnab, et neljarattaveoline auto talle päris võõras ei ole, ehk et kogemuse sellega sõitmisel on ta juba kätte saanud. “Pärast Saaremaa rallit sain proovida 25 km. Enne Kehala rallit muid teste kavas ei ole, ainult võistlusele eelnev testikatse,” räägib saarlane. “Kuna kilomeetreid sellega on veel väga vähe, siis Kehala ralliks konkreetset eesmärki seada on esialgu keeruline.” Mis mulje R5 klassi auto siiski senise kogemuse pealt jättis? “Mis siin ikka rääkida? Tummine! R2-ga ei võrdle,” naerab ta.

Auto, millega Robert Virves ja Marko Ringenberg Kehalas stardivad, on sama, millega Saaremaa rallil võistlesid Timmu Kõrge ja Erik Vaasa. Valitsevate rallimeistrite edenemist eelseisval sõidul toetavad Metskond, Levi’s, Järvak, Meital Asennus ja Resto Park.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.