main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Risto Lillemets võitjana poodiumil. Marko Mumm/EKJL

Risto Lillemets võitjana poodiumil. Marko Mumm/EKJL

Risto Lillemets isikliku rekordiga Eesti meistriks

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
04.02.2019
08:56

Nädalavahetusel Lasnamäe kergejõustikuhallis toimunud Rahvusvahelisel mitmevõistlusel, kus selgitati välja ka Eesti meistrivõistluste paremad võitis U23 vanuseklassis uue isikliku rekordiga kuldmedali Risto Lillemets.

Ainsa KJK Saare sportlasena kaasa teinud Risto Lillemets oli Rahvusvahelise mitmevõistluse arvestuses viies ja Eesti meistrivõistluste absoluutarvestuses neljas. Ta kogus seitsme alaga 5749 punkti, ületades enda eelmise rekordi 5506 punkti. Madis Kallasele kuuluv Saaremaa rekord 5806 punkti ootab jätkuvalt ületamist.

“Ma olen õnnelik, aga kindlasti mitte rahul,” tunnistas Risto Lillemets. “Ma seadsin endale kõrged eesmärgid, kuid teatud pisiasjad said saatuslikuks. Aga üldiselt oli põhieesmärk võistlust nautida ja see sai täidetud. U23 klassi tiitel oli kõrval eesmärk.”

Kokkuvõttes triumfeeris 6085 punktiga võitjana Janek Õiglane, kes edestas Karl Robert Salurit 5950 ja sakslast Manuel Eitelit 5905 punkti. Risto Lillemetsa järel sai U23 klassi hõbemedali Karl Erik Nazarov 5437 ja pronksi Mihkel Holzmann 4572 punktiga.

Risto Lillemetsa üksikaladest õnnestusid kõige paremini 60 m jooks, mille ta läbis 7,08-ga, 60 m tõkkejooks, kus sai aja 8,26 ja teivashüpe, kus ta ületas 4.79. Kõik tulemused tähistavad isiklikku rekordit.

Korraliku tulemuse sai Lillemets kirja veel kuulitõukes 13.59-ga ja kõrgushüppes 2.07-ga, millega vormistas alavõidu. Tagasilöögid tulid kaugushüppe 6.79-ga ja 1000 m jooksu 2.47,04-ga.

“Kõigi isiklikega olen rahul,” märkis Risto Lillemets. “Kauguses oli palju ebaõnne, kus kaks katset olid üle astutud ja kolmas tuli ettevaatlikult paku tagant. Suur pettumus oli ka 1000 m tulemus.”

Risto Lillemetsa uus juhendaja on Art Arvisto. “Koostöö on suurepärane ja olen oma valikuga väga rahul. Juurde saame panna igal alal, aga kõige enam pigem tehnilises osas,” tõdes mitmevõistleja.

 

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.