main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Risto Lillemets kaugushüppel. Marko Mumm/EKJL

Risto Lillemets kaugushüppel. Marko Mumm/EKJL

Risto Lillemets hindab mulluse sisehooaja kordaläinuks

Kategooriad: Kergejõustik
Autor: Alver Kivi
02.01.2022
09:18

Maakonna 2021. aasta parimaks meessportlaseks valitud kergejõustiklasele Risto Lillemetsale  oli hooaeg õpetlik ja seda mida kaasa võtta on palju.

„Aasta algas hästi, aga välishooajal olin kahjuks väsinud, väike vigastus tuli ka ja põhieesmärk pääs Tokio olümpiale jäi täitmata,“ rääkis Risto Lillemets. „Seda mida kaasa võtta on palju, aga midagi konkreetset sõnades välja tuua on keeruline ning pigem mitmevõistluse spetsiifiliselt ja erinevate alade puhul tehnilise lähenemise osas.“

Risto Lillemets sai Euroopa sisemeistrivõistlustel seitsmevõistluses 6055 punktiga 5. koha. Rahvusvaheline mitmevõistlusel Tallinn 2021 ja Eesti meistrivõistlustel seitsmevõistluses sai ta uue maakonna rekordi 6089 punktiga esikoha.

Risto Lillemets jääb oma sisehooajaga rahule ning tõstab esile tippkonkurentsis Euroopa meistrivõistlustel saavutatud viienda koha, mis isegi täna tundub veel uskumatu ja muidugi vahetult enne seda kogutud punktisumma, mis on kindlasti maailmatasemel.

„Nüüd on vaja ka kümnevõistluses korralik tulemus kirja saada,“ märkis Lillemets. „Numbriliselt on raske ennustada ja tuleb, mis tuleb. Ka eelmisel aastal olid suured plaanid, aga kuna sisehooaeg oli tänu EM-ile pikk, siis jäi puhkuse aeg lühikeseks ja välishooaega alustasin seepärast veidi ületreeningu pealt, mille tulemusena väsis keha ära.“

Ka kümnevõistluses kogutud 8156 punkti on Risto Lillemetsa nimel olev uus maakonna rekord. „Nii Götzises, kui Eesti meistrivõistlustel oli tegelikult vorm korralik, aga tehniliselt olin rabe ja keha ei tulnud selles osas nii kui oleks pidanud järgi,“ tõdes atleet.

Sel aastal on Risto Lillemetsa üks olulisemaid soove püsida terve ja kui see õnnestub, siis võib loota ka tulemusi. „Praegu on kõik hästi, trennid on õnnestunud korralikult ära teha ja veebruaris toimuvateks Eesti meistrivõistlusteks peaks juba olema tasemel,“ selgitas ta.

Tänavu on kergejõustiklastele kolm suurt tiitlivõistlust – sise EM, ja välis EM ning MM. Risto Lillemets tahaks kindlasti seal võistelda, kuid samas on Eestis kümnevõistlejate hulgas väga tihe konkurents. „Mehi on palju, aga vaatame, kuidas läheb. Ise tuleb mees olla ja oma ära teha. Tuleb teha väga hea võistlus, et eesmärgile jõuda,“ oli ta enesekindel.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.