main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ratsaorienteerumise meistrivõistlused

Kategooriad: Ratsutamine
Autor: Alver Kivi
25.09.2019
09:00

Komponeerida artiklit võistlusest, mille üks võitjatest aasta-aastalt sama ja tal endalgi juba võitude üleslugemine sassis, polegi nii lihtne. Tiina Vester eesti tõugu hobusel Taat, paariliseks Ulvi Hallik (Apple), võitis ka sel aastal Saare maakonna lahtised meistrivõistlused ratsaorienteerumises paaridele.

Eelmisel aastal kolmandaks tulnud Luise Vevers (Ruudi) läks täitma lubadust sel aastal võita, kuid koos Jacqueline Putnikuga (Tabita) lõpetati siiski napilt teisena. Kolmandaks orienteerusid- ratsutasid end Ann Mari Anupõld (Cariad Lawren) ja Priit Toomla (Kovas) mandrimaalt. Saaremaa Orienteerumisklubi juhi Heljus Saksa poolt ülesseatud 19 punktiga rajal võistles kokku 14 paari ratsasportlasi.

Ühetunnise kontrollajaga valikorienteerumisrajal ei õnnestunud kellelgi võtta kõiki punkte ja esikolmiku saagiks jäi vastavalt 18, 17 ja 16 kontrollpunkti. Hobusetõugudest oli kõige arvukamalt esindatud eesti hobune, konkurentideks aga ka nt soome sporthobune, ahhal-tekiin, eesti sporthobused ja ristandid. Ratsanike vanus on ratsutamises ja orienteerumises laia diapasooniga.

Põhikooliealised ja õitsvas keskeas sportlased mahtusid kõik kenasti Karujärve TSK metsaradadele. Lisaks meistrimedalitele ja –diplomitele pakkusid korraldajad (Saaremaa Orienteerumisklubi ja Karujärve TSK) võitjahobustele kimbu porgandeid ja kõigile ratsanikele kõhutäie asjalikku suppi. Võitjatele mängis puhkpilliorkester (seekord veel plaadilt…). Ja lõpetuseks peab ära märkima, et vaprate ratsanike ja kaunite hobuste etteastet nautisid kümned just õigel päeval, 21. septembril, metsa tulnud seenelised.

Karujärve TSK

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.