main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rait Sagor areenil. Erakogu

Rait Sagor areenil. Erakogu

Rait Sagori debüüt kulturismis lõppes Austraalias võiduga

Kategooriad: Kulturism
Autor: Alver Kivi
11.04.2022
08:26

2007. aastal jõutõstmises noorte maailmameistriks kroonitud Rait Sagor osales esimest korda kulturismi võistlustel Western Australia ja suutis võita nii algajate, kui ka Open klassi kategooria alla 100 kg kaaluklassis.

„Juhtus selline imelik juhtum, et igipõline jõutõstja kulturiste nüpeldab,“ märkis Rait Sagor, kellele värske võit tagas edasipääsu Austraalia meistrivõistlustele, mis toimuvad Melbourne’is 23. aprillil.

Nüüdseks jõutõstmises pea 18 aastat võistelnud ja ala oma kireks pidav Rait Sagor selgitas alavahetuse tagamaid. „Aastate möödudes kogesin vigastuste ja muude elutegurite tõttu tõuse ja mõõnasid, kuid mu halvim aasta oli kaugelt 2020,“ rääkis ta.

„Tulin tagasi oma parema õla lukuaugu operatsioonilt ja otsustasin võistelda Perth Cupil. Ma ei oodanud suuri tõsteid, aga te kõik teate, kui konkurentsivõimeline ma sellel spordialal olin. Kahjuks kaks nädalat enne võistlust rebestasin mähkimisvea tõttu oma parema neliku ja vigastasin ka vasakut aduktorit (lai sumoseisund ). Osalesin ikka ning kükkisin 350 kg ja tõstsin 401 kg läbi äärmise valu (ebaõnnestunud katse haardumise tõttu).“

Pärast võistlust proovis Rait Sagor kõike, et oma rebenenud nelikut taastada ja selleks, et lõpuks uuesti raskusi üles tõsta pidi ta 2021. aasta jaanuaris minema operatsioonile. „Järjekordne operatsioon tabas mind rängalt ja esimest korda kaotasin tõeliselt kire treeningute vastu,“ tõdes atleet, kes ei saanud oma jalgu treenida üle viie kuu ja see võttis motivatsiooni.

„Raskuste tõstmine on alati olnud suur osa minu elust ja ma pidin otsustama, kuidas edasi? Ma ei tahtnud naasta jõutõstmisse ja end potentsiaalselt uuesti vigastada. Ja mina kui sportlane ei saa lihtsalt treenida ilma eesmärgi või eesmärgita.“

Nii kohtus Rait Sagor õnneliku juhuse tõttu 2021. aasta juulis kulturismitreeneriga ja küsis tema arvamust kulturismis võistlemise kohta. Viimane ütles, et andke minna, kuigi jalad olid kadunud ja füüsiliselt oli Sagor halvas seisus. „Nii, et tegime plaani ja edasine on ajalugu,“ märkis ta.

Rait Sagor hakkas treenima IFBB Proleague A hooajaks 2021. aasta augustis. Iganädalaselt üritas ta parandada oma konditsiooni, poseerimist ja kõike mida vaja, et olla konkurentsivõimeline. See ei olnud lihtne, aga kõik on võimalik, kui pingutada ja oma mõistusega kaasa lüüa.

„See oli õige otsus isegi siis, kui tahtsin lähiajal oma karjääri teha jõutõstmises. Ma olen täna tervem, kui kunagi varem ja teadmiste hulk, mida ma jõutõstmise alal kanda saan on tohutu,“ tõdes Sagor.

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.