main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rait Sagor katsel. Erakogu

Rait Sagor katsel. Erakogu

Rait Sagor püstitas Austraalia rekordi

Kategooriad: Jõutõstmine
Autor: Alver Kivi
04.06.2018
22:37

Rait Sagor osales teist aastat järjest GPC RAW (kasutatakse ainult põlvesidemeid) Austraalia jõutõstmise meistrivõistlustel, kus püstitas maailma kõigi aegade kuuenda tulemuse 950 kg uue kontinendi rekordi.

Meistrivõistlustele kvalifitseerus Rait Sagor automaatselt kuna oli eelmise aasta võitja. Rait Sagor võistles kehakaalus kuni 100 kg, kus konkureeris 13 mehega. Kükis sai ta kirja 358 kg, mis on uus Austraalia rekord ja see andis väikese kuldmedali. Lamades surumises sai ta sama autasu 217,5 kg. „Plaan oli suruda 221 kg, et uus Austraalia rekord teha, aga ma vigastasin oma õlga paar kuud tagasi ning ei saanud korralikult surumist treenida,” rääkis Rait Sagor.

Jõutõmbes sai ta kirja 375 kg, mis on samuti uus Austraalia rekord ja auhinnaks väike kuldmedal. Kolmandal katsel tõmbas ta ka 387,5 kg peaaegu üles, aga parem jalg libises alt kuna tõstmispõrand oli väga libe ja ta ei saanud korralikult asendit võtta.

Kogusummana kirja saadud 950 kg on uus Austraalia rekord ja auhinnaks suur kuldmedal. Kuni 100 kg meeste seas on 950 kg kogusumma tänavuse aasta tipptulemus kõigi jõutõstmise föderatsioonide hulgas ning kõigi aegade maailma kuues tulemus. Edetabelit juhib Venemaa sportlane Yuri Belkin kogusummaga 1020 kg, mis on tehtud 2015. aastal.

Kogusumma 950 kg andis Rait Sagorile 552.17 Glossbrenneri punkti, millega ta võttis ka absoluutse võidu kõigi kehakaalude hulgast. „Selle aasta eesmärk oligi võita absoluutarvestuses, mille täitsin edukalt,” märkis Sagor.

Kuna jõutõstmine on muutumas Austraalias iga aastaga aina populaarsemaks, siis alates sellest aastast on välja pandud 10 000 dollariline preemia tõstjale, kes suudab võita samal aastal kvalifikatsioonivõistlused, oma osariigi meistrivõistlused ja Austraalia meistrivõistlused võidab selle preemia.

„Seega järgmised võistlused on juba septembris, et üks samm preemiale lähemal olla,” rääkis Rait Sagor. „Kindlasti tahan tänada Salu Jaani, kelle ette antud kavade järgi ma treenin juba pea 14 aastat. Suur aitäh talle.”

 

 

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.