main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlased Itaalias. SMS

Saarlased Itaalias. SMS

Purjetajad võistlesid Garda järvel

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
10.11.2022
08:58

Itaalias maalilise Garda järve ääres toimus purjetamise 10. Halloween Cup, kus 612 osaleja seas astus võistlustulle ka 17 noort Optimisti Eestist.

Võistluse tase oli kõrge, kohal olid paljud Optimist klassi purjetamise maailma tipud. Regatil osalenud 482 juunior ehk põhiklassi võistlejat jagati nelja võistlusgruppi: punane, kollane, roheline ja sinine; U12 vanusegrupi 130 võistlejat võistles eraldi valges kadettide grupis.

Tuulise purjetamiskohana tuntud sügisene Garda näitas sportlastele aeg-ajalt ka oma päikselisemat poolt ning karmid kuni 13 m/sek puhangutega tuulised sõidud vaheldusid täieliku tuulevaikuse ja sooja päikesepaistega. Esimesel võistluspäeval saadi tuule vaibumise tõttu kirja vaid üks sõit kollasele grupile. Et võistlus ikka peetud saaks alustati kahel järgmisel päeval startidega kell 8:00, mistõttu pidid võistlejad juba varavalges jahtklubisse kogunema. Taskulambi valgel purjeid sättida oli nii mõnelegi noorsportlasele esmakordne kogemus.

Viimasel võistluspäeval jagati juunior purjetajad nelja kvalifikatsioonsõidu põhjal kuld-, hõbe, pronks- ja smaragdgruppi. Nooremad purjetajad ehk U12 kadetid jätkasid sõitmist enda valges grupis.

Kuldgrupp on koht, kus saab konkureerida maailma parimate Optimisti sõitjatega ja selles grupis selgitatakse välja ka regati võitjad.

Saaremaa Merispordi Seltsi noored jagati ära vastavalt hõbe-, pronks- ja kadettide gruppi.

Meie tulemused: Hõbegrupis saavutas Jacob Putnik 55. koha, pronksgrupis saavutas Tobias Kalle 34. koha.

Eraldi grupina võistlesid U12 klass ehk kadetid, kus meie lapsed saavutasid 124 võistleja seast vastavalt 16. koha Jacob Putnik, 17. koha Robert Matt ja 40. koha Tormi Villiam Kütt.

Saaremaa Merispordi Selts

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.