main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Zoom8 klassi start. Riina Ramst

Zoom8 klassi start. Riina Ramst

Purjetajad lõpetavad hooaja Kuressaares

Kategooriad: Purjetamine
Autor: Alver Kivi
25.09.2020
09:07

Reedest pühapäevani toimub Roomassaares Garmin purjetamise Eesti meistrivõistluste viimane etapp Saaremaa Merispordi Seltsi regatt, mis lõpetab sarja noorte ühepaatidel Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 purjetajatele.

Garmin purjetamise Eesti meistrivõistlused on noorte- ja olümpiaklasside sportlastele üks hooaja põhivõistlusi, mille käigus selgitatakse välja Eesti parimad seilajad. Meistrivõistlused toimuvad etappide kaupa erinevates sadamates ümber Eesti ning neile on võistlema oodata enam kui neljasadat sportlast. Igal võistlusklassil on sarjas kas kolm või neli etappi, millest halvim läheb mahaarvamisele. Sarja toetajad Garmin ja Jakari Marine panevad sarja kokkuvõttes võistlejatele auhindadena välja Garmini spordikellad.

Optimist klassis juhib sarja viimase etapi eel Andrias Sepp. Zoom8 klassis on liidriks Elisabeth Ristmets ning Laser 4.7 klassis Karolin Härm.

Võistluse avavad reedel kell 13:00 Roomassaare sadamas pidulikult Saaremaa Merispordi Seltsi kommodoor Priit Kuusk, Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein ja Saaremaa valla esindaja.

Esimese võistlussõidu hoiatussignaal antakse reedel kell 15. Laupäeval ja pühapäeval on sõidud planeeritud algusega kell 11.

Optimist klass võistleb regatil kahes grupis: Eesti meistrivõistluste grupp ja juunioride grupp. Eesti meistrivõistluste gruppi pääsevad lisaks viis purjetajat eelmise regati järgsete 2020. aasta Eesti meistrivõistluste sarja juunioride grupi tulemuste alusel. Ülejäänud Optimisti võistlejad purjetavad juunioride grupis.

Koroonaviirusest tulenevalt tuleb kaldal järgida hajutatuse nõuet ning ka merel on soovituslik vältida lähikontakte. Võistlusele registreerimine käib täielikult interneti teel ning kohapeal regatibüroos registreerimist ei toimu. Samamoodi asuvad võistluse teadetetahvel ja tulemused ainult puri.ee kalendris regati infolehel. Võistluse avamine ja autasustamine toimuvad sadamas kesksel kohal, kusjuures võistlejad jälgivad sündmust hajutatult. Autasustamisel selgub kõigi võistlejate seast ka sarja toetaja Garmini poolt välja pandud loosiauhinna saaja.

Saaremaa Merispordi Seltsi regati korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.