main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Siim Põlluäär rünnakul. Alver Kivi

Siim Põlluäär rünnakul. Alver Kivi

Prantsus tuleb Saaremaale!

Kategooriad: Võrkpall
Autor: Alver Kivi
14.11.2018
00:10

Kui vanarahvas teadis ikka rääkida, kuidas “Prantsus Moksvas käis”, siis pärast seda kui Saaremaa Võrkpalliklubi alistas Eurosarjas kahe mängu kokkuvõttes Taani klubi Gentofte, saab varsti rääkida sellest, kuidas “Prantsus Saaremaal käis”, sest järgmine vastane Poitiers tuleb just sealt.

“Olen õnnelik, et edasi saime,”  rõõmustas Saaremaa VK mänedžer Hannes Sepp. “Aga tuleb jälle väga palju tegemist, sest nii lühikese ajaga peab nüüd ette valmistama koduse mängu ja Prantsusmaale mineku. Muidugi kahju, et me täna ei võitnud, aga see pinge langus oli silmnähtav ja lõpp ei olnud päris selline nagu oleks tahtnud, kuid kokkuvõttes oli oluline edasi saada.

Kuigi võõrsil kaotati 2:3 oli see edasipääsuks piisav, sest Saaremaa oli kodus esimese mängu 3:0 võitnud ja nii tuli võõrsil vähemalt kaks geimi võita. Kui esimene kaotati 21:25, siis kaks järgmist kuulusid saarlastele 25:22 ja 25:15. See tähendas, et eesmärk on täidetud ja võrkpalli CEV Challenge Cupil ootab ees järgmine vastane.

“Pärast esimese geimi kaotust nägin ma loomulikult variante, sest meie meeskond on parem, aga kahjuks täna ei saanud mitmed mehed mängu nii käima nagu oleks tahtnud, aga õnneks sellest piisas. Me peame oma taseme kõikumise ühtlasemaks saama ja siis ma arvan, et võime ka paremini mängida,” märkis Hannes Sepp.

Meeskonna parimana 18 punkti toonud diagonaalründaja Siim Põlluäär ütles, et Gentofte tuli algul hea servi ja emotsiooniga peale ning esimene geim selle nahka läkski. “Nad lõid meile palju ässasid ja kokkuvõttes läks käest ära,” tõdes kapten.

“See tekitas meile ebakindlust, aga õnneks tulime ikkagi välja. Otsustav oli kokkuvõttes ikkagi teine geim. Kui oleks selle kaotanud, siis oleks ka päris raskeks läinud. Pinge oli maas, kui teise geimi kätte saime ja siis julgesin hakata mõtlema ka prantslastele.”

Põlluääre hinnangul tekitas meeskonnale väikese surve see, et kõik pidasid Saaremaad soosikuks. ” Kõik mõtlevad ja mina ka algul, et mis see Taani klubi ikka on, aga täiesti sümpaatne meeskond. Gentofte saalis oli raske mängida ja võitlema pidi, et edasi saada.”

Gentofte sai Saaremaa vastu siiski lohutuseks võidu. Neljandas geimis tõi Urmas Tali Siim Põlluääre asemel mängu Sam Boehmi, Eddie Riverat asendas Mart Toom ja Mihkel Tanilat Harri Palmar. Kuigi mehed andsid südi lahingu tunnistasid nad ikkagi vastase 25:22 ja 15:13 paremust.

Peatreener Urmas Tali ütles, et üks asi on mängida, teine asi võita ja kuna täna võita polnud vaja, siis oli see mäng natuke teistsuguse iseloomuga. “Need kaks geimi, mis me võitsime olid vajalikud,” lausus ta.

“Murrangu tõi see, et eksisime teises ja kolmandas suhteliselt vähem, kui esimeses geimis ja olime ka resultatiivsemad. Vastased muutusid ka närviliseks, sest kui 2:0 ees olla on ikka 2:0 ees olla.”

Urmas Tali sõnul ei üllatanud Gentofte kordusmängus millegagi. “Lasime esimeses geimis kahel korral ise vahe sisse, aga geimi lõpus ei õnnestunud seda enam kinni võtta,” leidis ta, lisades, et närvilise geimi halb algus. “Nemad võtsid riske, neil õnnestus serv, meie olime vastuvõtuga äraootaval seisukohal. Sidemängijal oli esimeses kolmes geimis ikka jooksmist palju, sest vastuvõtt lonkas.”

Puertoriikolasest nurgaründaja Eddie Rivera tunnistas, et see oli tema jaoks üks tähtsamaid mänge, mida on oma karjääri jooksul tulnud mängida ja esimene kogemus selles karikasarjas. “Kui ma vaatasin, kui õnnelikud olid meeskonna kaaslased, siis olin ka mina rõõmus,” märkis ta.

“Esimese geimi me mängisime väga halvasti, teine ja kolmas geim mängisime väga hästi. Kui me olime teise geimi võitnud, siis oli see väga suur kergendus. Me võitsime küll kodus, aga võisime ju kokkuvõttes ikkagi kaotada. See oli nagu oleks suured lained minu õlult langenud. See oli suurepärane tunne.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.