main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Mängud käivad. Aivi Auga

Mängud käivad. Aivi Auga

Piirkondade mängudel mängiti kabet

Kategooriad: Kabe
Autor: Alver Kivi
17.11.2019
10:18

Saaremaa piirkondade kabevõistlustele tulid välja samad võistkonnad, kes aasta eestki. Ei olnud aga Leisit, kes küll üritas, kuid ei saanud võistkonda kokku.

Võistlused algasid suure pauguga: läinudaastane ülikindel võitja Kuressaare hävis esimeses voorus Mustjala vastu 0,5:3,5! Salme võitis sama tulemusega Kärlat. Teises voorus kohtusid Salme ja Mustjala omavahel. Võiduga 2,5:1,5 asus Salme tabelit juhtima ning jäi liidriks peaaegu lõpuni. Küll asus liidrit löögiulatusest seirama Kaarma võistkond.

Kosus ka Kuressaare ning eelviimase, neljanda vooru järel olid esikolmikus Salme 12 ning Kaarma ja Kuressaare võrdselt 9,5 punktiga. Viimases voorus sai Salme esimese kaotuse – 1:3 Kuressaarelt. Kõige paremini sobis selline tulemus Kaarmale (Rein Kirst, Meelis Vaher, Enno Kermik ja Milde Burkova), kes alistas Kärla 4:0 ning saavutas 13,5 punktiga esikoha. Järgnesid poolepunktiliste vahedega Salme (Jaanus Vallaste, Meelis Uuväli, Ahti Lepp ja Ülle Rahula), Kuressaare (Ivar Truu, Jaan Truu, Villu Kallas ja Enda Torga) ning Mustjala. Tabeli lõpetasid Kihelkonna 5 ning Kärla 4 punktiga.

Laudade esikolmikud olid

I laud: 1. I. Truu – 4,5; 2. Kirst – 4; 3. Vallaste – 3 punkti.

II laud: 1. Vaher – 4; 2. Uuväli – 3; 3.-4. Paavo Vara (Mustjala) ja J. Truu – 2,5 punkti.

III laud: 1. Jevgeni Pirsi (Mustjala) – 4; 2.-3. Lepp ja Kallas – 3,5 punkti.

Naiste laud: 1. Burkova – 4; 2. Rahula – 3,5; 3. Airi Saarma (Mustjala) – 3 punkti.

Jaan Truu

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.