main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Võitlus käib. Alver Kivi

Võitlus käib. Alver Kivi

Kure otsustas Pärnus asjad ära

Kategooriad: Jalgpall
Autor: Alver Kivi
16.11.2019
16:14

Jalgpalli Premium liiga üleminekumängude avakohtumises jäi FC Kuressaare võõrsil küll Pärnu JK Vapruse vastu 0:1 kaotusseisu, kuid lõi siis neli vastuseta väravat ning 4:1 võiduga minnakse kodus mängitavale korduskohtumisele juba enesekindlalt.

Pärnu rannastaadionil mängitud kohtumine oli kahemängulise vastasseisu avavaatuseks ja Vaprusel võõrustajana kindlasti kohustus saada korralik tulemus. Nii alustatigi Kurest paremini, loodi mitu ohtlikku olukorda ja 23. minutil viis Kristen Saarts oma meeskonna ka juhtima.

“Algus oli halb,” tunnistas peatreener Dmitijs Kalašnikovs. “Kuna me treenime kogu aeg õhtul ja viimased kuud pole me hommikul vara mängule sõitma hakanud, siis oli keeruline. Seepärast olid vastased värskemad ja mängisid emotsioonide pealt ning me ei saanud ülekaalu. Aga kui oli vaja juba jõudu ja vastupidavust, siis mäng muutus ja 30. minutist oli kontroll meie käes.”

Vaheajale mindi seisul 1:1, kui Sander Lahe trahvikastis mahatõmbamise eest määratud penalti realiseeris 43. minutil Märten Pajunurm. Sellest hetkest alates olid lõpuni ohjad saarlaste käes.

Kure asus 2:1 juhtima 51. minutil, kui Sander Lahe tsenderdusest lõi palli väravasse Märten Opp, kelle sõnul oli tal juba hommikul selline tunne, et tuleb ära. “Sain kaitsja tagant välja, tegin sammu ettepoole ja nägin, et pall tuleb,” rääkis Märten Opp. “Panin pea ette ja ise väravat ei näinud, sest sukeldusin silmad kinni. Siis kuulsin, et rahvas karjub ja on värav. See oli minu jaoks väga oluline.”

Dmitrijs Kalašnikovs ütles, et nii kui mehed lõid teise värava algasid ilusad kombinatsioonid ja löödi suurepärased väravad. “Muidugi võib ju küsida, et kus need varem olid, aga meeskonnal on pika hooaja järel peal suur surve ja kuklas kummitas võimalus välja langeda,” märkis ta. “Võib ju mõelda, et mehed on asjaarmastajad, aga ei, nad tahavad ka järgmisel aastal Premium liigas mängida, seda enam, et kellelgi võib tulla võimalus saada professionaaliks. See kõik istus peas, aga kui olime teise ära löönud läks kõik lihtsamaks ja võinuks lüüa veel.”

Seejärel vormistas Nikita Komissarov 65. minutil Pärnu pallikaotuse järel kasti joonelt täpse löögiga kolmanda ning kolm minutit hiljem tegi lõppseisuks 4:1 Sander Seeman. “See räägib sellest, et meie meeskond on paremini ettevalmistatud,” tõdes Dmitrijs Kalašnikovs. “Me treenime rohkem ja töötame professionaalselt ning lõpus kandis see ka vilja. Me tahame nii väga liigasse püsima jääda.”

Kuna paremus selgitatakse kahe mängu kokkuvõttes, siis on Vaprusel järgmisel laupäeval Kuressaares eesmärgile jõudmine ülimalt keeruline. Dmitrijs Kalašnikovsi hinnangul oli seepärast lõpus oluline oma 4:1 eduseisu hoida, et Pärnus kõik ära otsustada.

“Nädala pärast on uus mäng ja keegi tea, mis võib juhtuda,” lausus peatreener. “Peame ka kodus pingutama, sest staadionile tulevad fännid ja toetajad. Suhtume professionaalselt ja valmistume tõsiselt, sest me peame kindlasti ka teise mängu võitma. Ma ei jäta poistele mingit võimalust, et nad arvaksid seda, et on kõrgliigasse püsima jäänud. Töötame lõpuni, et kõik oleks soliidne.”

Märten Opi hinnangul võib  öelda, et töö on tehtud. “Oleme trennis palju vaeva näinud, treener nõuab palju ja võib öelda, et need väravad tulid täna töö pealt,” lausus ta. “Alustasime kehvalt, sest pressing ei töötanud korralikult ja nad said initsiatiivi enda kätte. Oleme terve nädal kunstmurul trenni teinud ja see liivaväljak nõudis ka kohanemist.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.