main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saaremaa maleelu vedaja Marko Siil sai Pia Cramlingult autogrammi. Allan Mehik

Pia Cramlingu tõi Malefestivalile ka huvi Saaremaa vastu

Kategooriad: Male
Autor: Alver Kivi
02.06.2023
08:29

1992. aastal viienda naisena maailmas rahvusvahelise suurmeistri tiitli saanud Rootsi maletaja Pia Cramling ütles, et lisaks võimalusele heatasemelisel turniiril võistlemisele tõi ta Saaremaa Malefestivalile ka huvi siinse eluolu vastu.

Esimest korda Saaremaale jõudnud Pia Cramling ütles, et on Eestis varem turniiridel osalenud, kuid see jääb kümne aasta taha. „Korraldajad uurisid, kas mul on võimalik tulla mängima,“ lausus ta.

„Ma uurisin veidi tausta ja nägin, et Malefestivalil on väga hea sportlik tase. Enne ma sellest siiski midagi ei teadnud. Muidugi on üheks põhjuseks ka minu reisihuvi, sest Saaremaal pole ma varem käinud. Meil on ühine ajalugu ja tahtsin näha, kas siin on sarnasusi meie Gotlandiga, kus ma tihti käin.“

Pia Cramling on tulnud kahel korral Euroopa naiste meistriks ja naiste maleolümpial on ta võitnud individuaalarvestuses esimese laua mängijana kuldmedali aastatel 1984 ja 1988 ning kolmandat korda aastal 2022.

„Minu ootused ei ole eriti kõrged ja välkturniir tuleb eriti raske,“ tunnistas Pia Cramling, kes mingit konkreetset tulemust ja kõrget kohta ei jahi ning võtab seda kui treeningturniiri. „Mulle meeldib selline avatud turniir, kus osalevad väga tugevad maletajad, kuid on ka noored ja naised. Tunnen male mängimisest rõõmu ja naudin seda siiani.“

Kuigi Pia Cramling sai hiljuti 60 aastaseks on ta jätkuvalt aktiivne ja mängib malet aastas palju, kuigi vähem, kui nooruses. „Male pakub mulle õnne ja läbi selle püüan ka toimetada. Mäng hoiab mind vormis,“ märkis ta. „Hästi mängimine on minu jaoks õnne allikaks ja teeb rõõmu, kui ma ei tee palju vigu. Kui teisel pool lauda on tugev vastane, siis on hea ta üle mängida.“

Share


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.