main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Petankerid lõid endale spordiklubi

Kategooriad: Petank
Autor: Alver Kivi
03.12.2019
08:06

Üha enam populaarsust koguva mängu harrastajad asutasid MTÜ Saaremaa Petanque Klubi, mille eesmärk on laiendada ala kandepinda ja suurendada mänguvõimalusi.

“Juba pikemat aega on olnud mõttes luua Saaremaale petangi klubi,” rääkis üks asutamise algatajaid, sügisel Saku Petangi klubist lahkunud Urmo Auväärt. “Klubi on mõeldud kõigile petangist huvitatud mängijatele, kes soovivad olla sportlikult aktiivsed, tegeleda petangi mängimisega ja võimalusel võtta koos osa petangi võistlustest.”

Urmo Auväärti sõnul on eelkõige klubisse oodatud Saaremaal elavad ja Saaremaaga seotud huvilised. Klubi suur soov on just Saaremaal edendada petangi mängu kui spordiala, luua paremaid tingimusi selle harrastamiseks, tugevdada mängijates ühtekuuluvust ja omavahel läbisaamist. Lisaks on plaanis korraldada erinevaid võistlusi ja viia läbi koolitusi-treeninguid kõigile soovijatele.

Hetkel kuulub klubisse veel kaks asutajaliiget, kuid soov on areneda vähemalt 50-100 inimesega ettevõtmiseks. “Selleks see klubi mõeldud ongi,” selgitas Urmo Auväärt. “Kindlasti on meil plaan liituda ka Saaremaa spordiliidu ja Eesti petangi liiduga, mis peaks andma meie inimestele lisaväljundi võistlustel käimisele.”

2020. aastal korraldab klubi Saaremaa meistrivõistlusi ja Saaremaa karikasarja. Toimuvad ka toredad sõprus-fun turniirid, kus saab lihtsalt toredas seltskonnas veeta sportlik päev. Võistlused on mõeldud kõigile. 30. novembril toimus klubi korraldatud esimene petangivõistlus. Uduvere petangihallis 4 rajaga mängukohas mängiti klubi funturniir, kus mängiti 5 vooru ja igaks vooruks loositi uued võistkonnad. Iga mängija mängis enda punktide eest.

Sel korral kogus maksimaalsed 65 punkti Gunnar Usin, teine oli Alar Andrejev 64 ja kolmas Ken-Erki Kermik 64 punktiga. Kokku osales 14 petankimängijat.

Sel aastal toimuvad veel võistlused 14. detsembri ( päkapiku fun) ja 28. detsembril ( aastalõpu fun).

Klubi ja võistluste info telefonil 58 114 696 või e-mail: petanque.saaremaa@gmail.com

Urmo Auväärt.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.