main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Saarlasest maailmameister on ralli MM tuleviku suhtes optimistlik. Ott Tänak facebook

Saarlasest maailmameister on ralli MM tuleviku suhtes optimistlik. Ott Tänak facebook

Ott Tänak tahab MM-sarja rohkem autosid

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
28.04.2020
08:58

Valitsev autoralli maailmameister Ott Tänak ütles portaalile DirtFish antud intervjuus, et tema hinnangul peaks sarjas osalema võimalikult palju meeskondi.

Ott Tänaku hinnangul on tähtis, et 2022. aastal WRC-s kasutusele võetav hüdriidtehnoloogia ei vii ralliautode hinda liiga kõrgeks ja annab võimaluse uutel tiimidel sarjaga liituda. „Peame eelarvet pisut koomale tõmbama,“ märkis Ott Tänak.

„Kindlasti on järgmise põlvkonna ralliautod väiksema rahakotiga meeskondade jaoks liiga kallid ja seepärast arvan, et olulisem on suurem meeskondade arv, mitte aga uhked masinad. Loodan, et uued autod on vähemalt sama kiired kui praegused, sest WRC ei saa olla R5 tasemel.”

Ott Tänak näeb võimalust, et rahvusvahelisel autospordi liidul on hetkel hea võimalus hübriidpõlvkonna autodega ralli MM-sari atraktiivsemaks muuta. „Võib-olla saaksime muuta autod praegusest kergemaks ja see teeks vaatemängu veelgi suuremaks,“ leidis Huyndai rooli keerav saarlasest rallipiloot.

„Kui autod on mängulisemad, on see ka lõbusam. Praegugi on vahva, sest autod on võimsad, kuid nende aerodünaamika ja geomeetria on väga head. Ma ei tea, kas me oleme suured hübriidtehnoloogia fännid, aga me ei saa midagi muuta. Sport vajab kindlasti rohelisemat vaadet ja see on õige suund.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.