main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Rajal. Ott Tänak facebook

Rajal. Ott Tänak facebook

Ott Tänak pidi Monte Carlos katkestama

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
22.01.2022
18:55

Monte Carlo MM-rallil reedel tõusvas joones sõitnud Ott Tänaku laupäev midagi positiivset ei pakkunud ja 11. kiiruskatse järel pidi Hyundai piloot katkestama.

Kõigepealt purunes üheksandal katsel Ott Tänaku Hyundail rehv ning ta kaotas võitjale 1.16. Tänak läkski rajale ühe varurehviga, mis tähendas, et järgmiseks kaheks katseks tal enam tagavara võtta polnud. Sellega langes saarlane üldarvestuses kaheksandaks ja kaotust liidrile tuli 2.06.

  1. katsel oli Tänak lumistes oludes raskustes, lõhkus taas rehvi ja sõitis vastu mäekülge ja pidi äärepealt mäest alla vajuma. Kõige selle tulemusena oli ta sunnitud katse järel ralli katkestama.

Ott Tänak ütles intervjuus WRC televisioonile, et auto jahutusvedelik lekkis ja mootoril läks raskeks. „Auto tundus täna ausalt öeldes okei, mingit draamat ei olnud. Küll aga väga väike, aga kalliks maksma läinud viga. Auto sai kahjustada ja põhimõtteliselt nii ta läks,“ märkis ta.

“Auto tundus täna OK, tõelist draamat polnud. Esimese etapi punktsioon oli üks neist asjadest, mis juhtuvad. Jätkasime, kuid ilma varurehvita pidime asjad võimalikult korras hoidma.”
Ott Tänaku sõnul tehti kahjuks jäistes oludes viimases etapis väga väikese, kuid lõppkokkuvõttes kuluka vea. “Saime mõned kahjustused ja see oli kõik. Meil lekkis jahutusvedelik ja mootor kuumenes üle, seega pidime auto teelõigul seisma panema.
Kahjuks ei saa me homme jätkata, kuid oleme pühendunud õppima sellest keerulisest nädalavahetusest, mida ülejäänud hooajaks ehitada,” lausus rallipiloot.
“Auto tundus täna OK, tõelist draamat polnud. Esimese etapi punktsioon oli üks neist asjadest, mis juhtuvad. Jätkasime, kuid ilma varurehvita pidime asjad võimalikult korras hoidma.”
Ott Tänak lisas, et kahjuks tegid nad jäistes oludes viimases etapis väga väikese, kuid lõppkokkuvõttes kuluka vea. “Saime mõned kahjustused ja see oli kõik. Meil lekkis jahutusvedelik ja mootor kuumenes üle, seega pidime auto teelõigul seisma panema.
Kahjuks ei saa me homme jätkata, kuid oleme pühendunud õppima sellest keerulisest nädalavahetusest, mida ülejäänud hooajaks ehitada,” leidis ta.
FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.