main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänak ja Martin Järveoja raskel raskel. Ott Tänak facebook

Ott Tänak ja Martin Järveoja raskel raskel. Ott Tänak facebook

Ott Tänak lõpetas raske avapäeva viiendana

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
14.09.2018
20:13

Türgi MM ralli reedesel avakatsel üheksandaks langenud Ott Tänak suutis end päeva lõpuks sõita viiendaks, kaotades Thierry Neuville’le 31,9 sekundiga. Saarlaste edestavad veel Ogier +0,3, Mikkelsen +2,6 ja Latvala +16,3.

“Mul on hea meel, et oleme päeva lõpetanud,” märkis Ott Tänak. “Tingimused polnud hommikul ehk nii halvad, kui oodata võis, aga ikkagi võitlesime palju. Rajal oli lihtsalt palju lahtist kruusa ja rehvidel väga kehv haare ja see on üks valdkond, mille kallal peame veel töötama.”

Päeva esimene katse tegi kohe vahed suureks ja Toyotal sõitev Ott Tänak kaotas katse võitnud Craig Breenile koguni 32 sekundiga. Tänaku suuremad konkurendid Thierry Neuville kaotas kiireimale 17 ja Sébastien Ogier 23 sekundit.

Kuuendal katsel sõitsid Tänakut edestanud Elfyn Evans ja Mads Östberg otsa rajal olnud suurtele kividele, mistõttu lõhkusid oma auto vedrustuse. See kergitas aga Tänaku üheksandalt kohalt kuuendaks ning päeva lõpetas saarlane katsevõiduga ja viienda kohaga.

“Pärastlõuna oli väga raske, aga me võime oma positsiooni parandada,” leidis Ott Tänak. “Viimane katse päris sujuv, meil oli hea minek ja õnnestus kõige kiirem aeg saada. Me teeme tõesti kõvasti tööd, et homseks tulemust parandada. Jätkame võitlust kõrgete kohtade eest ja me ei ole enam kaugel. Väga tore oli näha nii palju fänne meid ergutamas ja see annab meile lisa hoogu.”

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.