main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Austraalias võisteldi rasketes oludes. @world/M-Sport

Austraalias võisteldi rasketes oludes. @world/M-Sport

Ott Tänak lõpetas M-Sporti karjääri Austraalias teise kohaga

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
19.11.2017
10:01

Autoralli maailmameistrivõistlused lõppesid Austraalias M-Sporti eest viimase sõidu teinud Ott Tänakule ja Martin Järveojale tänu Jari-Matti Latvala katkestamisele viimasel katsel teisena ja sarja kokkuvõttes saavutati kolmas koht.

“Oli tähtis lõpetada hooaeg ja ka oma aeg M-Sportis positiivselt,” tõdes Ott Tänak. “Reedel kaotasime natuke aega, kuna auto ei olnud tasakaalus, aga pärast seda suutsime leida hea keskmise kiiruse ja saavutada poodiumikoha.”

Järgmisteks aastateks Toyota meeskonnaga liituv Ott Tänak jagas finišis M-Spordi ja tiimipealiku Malcolm Wilsoni suunas tänusõnu ja rallipiloot ei hoidnud emotsioone tagasi. “Tõele au andes ei mõelnud ma lõpetamisele varem kordagi, aga viimasele katsele sõites oli see ühtäkki mu peas,” rääkis Ott Tänak.

“Ma ei arvanud, et see on meie viimane ralli koos Malcolmi ja meeskonnaga kuni viimase katseni, kuni Martin hakkas mängima kurbi laule. Muidugi on see tõeliselt raske hetk  kui lahkud perekonnast, mille osa oled nii pikalt olnud. Malcolm Wilson on mulle andnud palju karme õppetunde ja sel aastal oli Sebastien Ogier’ga koostöö tegemine väga vajalik kogemus. Olen kindel, et olen tulevikus tugev. Kuid aitäh Malcolm, aitäh, M-Sport! On raske lahkuda, aga selline on elu.”

Rasketes oludes kulgenud rallil oli lõpuks parim Hyundai sõitja Thierry Neuville, kes edestas Ott Tänakut 22,5 sekundiga. Sarja kokkuvõttes krooniti maailmameistriks Sebastien Ogier, teise koha sai Thierry Neuville ja kolmanda koha Ott Tänak. Konstruktorite arvestuses võidutses M-Sport.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.