main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Kurvilisel rajal. Ott Tänak facebook

Kurvilisel rajal. Ott Tänak facebook

Ott Tänak lõpetas Korsikal avapäeva teisena

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
29.03.2019
23:19

Autoralli maailmameistrivõistluste avapäeva lõpetas Toyota Yaris WRC-l kihutav Ott Tänak teisena kaotades Elfin Evansile 4,5 sekundit.

Korsika rallit alustasid Ott Tänak ja Martin Järveoja esimesel positsioonil minnes avapäeval rajale esimesena ja ennelõuna lõpetati liidrina. Esimesel katsel tabas ebaõnn Kris Meeke’i, kes kaotas rehvipurunemise tõttu 50 sekundit ja samas tabas tagasilöök ka Sébastien Loebi, kes lõhkus sõiduveaga oma auto vedrustuse. Ott Tänak vormistas esimese katsevõidu kolmandal kiiruskatsel, pärast mida juhtis 1,3 sekundiga Elfyn Evansi ja 3,5 sekundiga Thierry Neuville’i ees.

Pärastlõunal oli konkurentidele püüdmatu Elfin Evans, kes võitis kaks esimest kiiruskatset ja kerkis liidrikohale. Ott Tänak ei võitnud pärastlõunal ühtki kiiruskatset, kuid lõpetas päeva teisena.

“Ma olen tänase päevaga üpriski rahul,” rääkis saarlasest rallipiloot. “Hommikul polnud vast kõige parem rütm, kuna legend ei olnud just kõige parem nendel uutel katsetel. Pärastlõunaks tegime legendis parandusi ja selles mõttes oli kindlasti kohe parem sõita. Senimaani pole me väga maksimumi peal sõitnud, kuigi auto on hea ja varu on olemas, seega senimaani on sõit nauditav olnud.”

Ott Tänaku sõnul on nende lähimad konkurendid näidanud kogu päeva jooksul häid aegu, mis tähendab, et laupäeval tuleb ikka korralikult pingutada, kui tahetakse Elfyn Evansist mööda saada ja ülejäänud mehi seljataga hoida.

“Homse päeva võtmekoht saab olema ralli pikim katse, mis on väga keeruline ja kindlasti ei saa olema lihtne aga ma usun, et see on koht kus suudame loodetavasti vahe sisse teha,” lausus Ott Tänak.

Juunior WRC arvestuses jätkasid pärast viie minutilist trahvi Ken Torn ja Kauri Pannas 11. Viimasel katsel tabas saarlaste võistlusautot mootoriprobleem, mille tõttu kaotati katsel üle 10 minuti. Tänu probleemidele jäädakse liidritest maha üle 16 minuti.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.