main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Walesi poris. Ott Tänak facebook

Walesi poris. Ott Tänak facebook

Ott Tänak lõpetas avapäeva liidrina

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
05.10.2019
08:01

Toyota Yaris WRC-ga kihutav Ott Tänak võttis autoralli maailmameistrivõistluste Walesi etapi reedese päeva lõpetuseks kaks järjestikust katsevõitu ja tõusis liidriks, edestades Sebastien Ogieri 3,4 ja tiimikaaslast Kris Meeke’i 3,6 sekundiga.

Kokku neli katset võitnud Ott Tänak ütles, et oli jällegi üks väga keeruline päev nagu Wales’is ikka. “Hommikul sõidetud katsetel oli pidamine üldiselt parem kui esialgu arvasime, kuid olud muutusid palju ning midagi ette ennustada oli võimatu,” selgitas rallipiloot.

Pärastlõunaks muutusid katsed juba raskemini läbitavaks, rataste alt lendas palju muda esiklaasile ning see tegi nähtavuse kohati olematuks. Pimedas sõidetud katsetel tekkis meil probleeme lisatuledega, kuid sõltumata sellest oli tunne hea ja suutsime teistelt mõned sekundid tagasi võita.”

Ott Tänak usub, et homsed katsed peaksid neile sobima, kuid samas on kindlasti oodata väga pingelist võitlust poodiumikohtade nimel.

Ennelõunal saavutatud esimene katsevõit tähendab, et Ott Tänak on võitnud nüüd vähemalt ühe katse 34 MM-rallil järjest. Viimati jäi saarlane võiduta 2017. aasta Korsikal rallil.  Sebastien Ogier ei jäänud aastatel 2013-2017 katsevõiduta 53 korda järjest.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.