main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Ott Tänak läheb Korsika rallile enesekindlalt

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
27.03.2019
08:40

Autoralli maailmameistrivõistluste liider Toyota Gazoo Racing tiimi esindav Ott Tänak stardib homme algavale hooaja esimesele asfaldirallile Korsikal enesekindlalt.

“Ootan Korsikat väga,” rääkis eelmisel aastal Korsikal teise koha välja sõitnud Ott Tänak meeskonna pressiteenistuse vahendusel. “Maailmameistrivõistluste üldliidrina esimesena rajale minek peaks olema hea, sest see on parim võimalik koht asfaldikattega rallil, sest tee on kõige puhtam.”

Toyota WRC autot rooliva Ott Tänaku jaoks oli Korsika varem ilmselt ralli, millega ta oli kõige rohkem hädas, kuid eelmisel aastal arendas saarlane seal head tempot, kui võistles esmakordselt Toyotaga.

“Me teame, et oleme leidnud tugeva asfaldiseadistuse ja seepärast ma usun, et teeme hea soorituse,” oli rallipiloot enesekindel. “Olen veendunud, et mõned meie konkurendid on Korsikal samuti väga kiired, kuid eesmärk on jätkata positiivset algust hooajale ja püüame võimalikult palju punkte saada.”

Ka Toyota meeskonna juht Tommi Mäkinen tunnistas, et ootused on kõrged. “Läheme Korsikale optimistlike tunnetega,” lausus ta. “Ma tean, et meie meeskond on ralliks valmistunud niivõrd hästi kui võimalik ja loodetavasti saab meil olema järjekordne tugev nädalavahetus.”

Juunior WRC sarjas on stardis saarlased Ken Torn ja Kauri Pannas, kes sõidavad Ford Fiestal. Autoralli MM-sarja neljas etapp Korsikal sõidetakse 28.–31. märtsini.

MM-sarja üldseis: 1. Ott Tänak (Toyota Gazoo Racing WRT) 65, 2. Sebastien Ogier (Citroën Total WRT) 61 ja 3. Thierry Neuville (Hyundai Shell Mobis WRT) 55 punkti.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.