main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Poodiumil. Merle Kivi

Poodiumil. Merle Kivi

Ott Tänak kindlustas Kataloonias maailmameistritiitli

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
27.10.2019
23:45

Nädalavahetusel sõidetud autoralli MM-i eelviimasel etapil Kataloonia rallil kindlustas Ott Tänak endale maailmameistritiitli, kuna on enne Austraaliat konkurentidele püüdmatu.

263 punkti kogunud Ott Tänak edestab Thierry Neuville’i 36 ja Sebastien Ogieri 46 punktiga. Kuna ühel rallil on võimalik maksimaalselt koguda 30 punkti, siis ei saa belglane ja prantslane saarlast enam ohustada.

“On raske mida öelda sellisel momendil,” märkis Ott Tänak. “Pinged olid sellel nädalal teisel tasemel ja maailmameistritiitel oli minu elu eesmärk. Ma teadsin, et ei saa endale lubada mingeidki eksimusi, kuid samas pidi saama kirja ka vajaliku tulemuse. Nii oli mul ikkagi päris tõsine surve ja eriti alguses oli keeruline sellega harjuda. Kuid lõpuks oli see võimalus lõdvestuda ja teha enda kohta normaalne sõit.”

Ott Tänak ütles, et tundis end pühapäeva hommikul autos normaalselt ja suutis sõita korraliku rütmiga. “Teadsime, et peame olema Power Stage’il kiired, et koguda vajalikud punktid,” lausus maailmameister.

“Me surusime tugevalt ja see tasus end lõpuks ära ja see mis me lõpuks saavutasime oli kaua oodatud tulemus. Tahan tänada oma tiimi, kes tegi suurepärase tulemuse,” lausus Ott Tänak.

Ott Tänak kaotas Kataloonia ralli kokkuvõttes Neuville’ile 17,2 sekundit, kuid edestas Dani Sordot 0,4 sekundiga.

Ühtlasi tõusis Ott Tänak 20. autoralli maailmameistriks.

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.