main banner
Saaremaa Spordisõber logo
Higi tuleb veel palju valada. Ott Tänak facebook

Higi tuleb veel palju valada. Ott Tänak facebook

Ott Tänak keeldub MM-tiitli võitluses alla andmast

Kategooriad: Autosport
Autor: Alver Kivi
14.09.2022
09:24

Hyundai autoga kihutav Ott Tänak kaotab liidripositsiooni hoidvale Kalle Rovanperäle 53 punktiga, mis saarlase hinnangul võiks olla väiksem, kui tema meeskond poleks käskinud Akropolise rallil Thierry Neuville’i selja taha jääda.

Viimase kolme ralliga on Tänak peaaegu poole võrra vähendanud Rovanperä eduseisu, olles Soomes ja Belgias võitja ning Kreekas Neuville’i järel teine. Samas on Tänak 23 punktilise edumaaga meeskonnakaaslasest belglase ees ülekaalukalt parim Hyundai piloot.

Tänaku kaotus Rovanperäle olnuks aga 46 punkti, kui Hyundai oleks käskinud Neuville’il Akropolisel oma meeskonnakaaslasest maha jääda. Hyundai Motorspordi presidendi Sean Kimi otsus oli Ott Tänaku hinnangul meistritiitli mõttes vale, kuid PR jaoks õige.

Kuid kuna 2019. aasta maailmameistril on tiitlile veel matemaatiline võimalus, annab ta endast kõik, et see saavutada. „Kõik on võimalik, kuni see on lõppenud,“ ütles Tänak portaalile DirtFish.

„Aga ma mõtlen, jah, üksi tehes võib see olla ilmselt natuke raske. Kalle on endiselt väga soodsas seisus ja vahe on ilmselgelt väga suur. Nii et jah… selliseid kingitusi ei tule väga sageli.“

Küsimusele, kas „üksi tehes“ andis Tänak mõista, et tunneb end meeskonnas isoleerituna, vastas ta: „Ei, ei, ei, mitte niimoodi. See pole nii. Palju on inimesi, kes on väga tublid ja me teeme koostööd ka tehnilise poole pealt. Auto on ilmselgelt paranemas, nii et asjad saavad tehtud. See on olnud lihtsalt väljakutse ja sel nädalavahetusel oli väga kahju, et kaotasime nii palju. Reedel ei saanud me optimaalset teeasendit ja siis eile hommikul ka mõned probleemid, nii et need hoidsid meid võitlusest eemal.“

Ott Tänak kiitis oma Hyundai meeskonda edusammude eest, rõhutades samas edasise arengu vajadust. „Päris uskumatu,“ ütles Tänak tulemuse kohta. „Meie poolelt suutsime kõik autod käigus hoida, nii et hea töö. Mõnes aknas oleme suutnud auto tööle panna. Kindlasti on veel palju-palju asju, kus võib juurde panna. See võib olla hea auto, kui saame asjad tööle. Siiani läheb see ikka üsna aeglaselt, aga igatahes peame seda nädalavahetust nautima ja see on olnud väga hea tulemus.“

FacebookJaga


Portaal on valminud Kohaliku omaalgatuseprogrammi toel
Toetajad:
Kuressaare

Tule meie meeskonda!

Ootame oma meeskonda inimest, kes armastab sporti. Pakume võimalust teha samm spordiajakirjandusse ja hakata portaalis saaremaasport.ee vahendama maakonna sportlaste tegemisi. Väike samm võib viia suureni. Kui oled huvitatud võta ühendust telefonil 56 47 39 60.

Ootame oma meeskonda inimest, kes soovib ja oskab tegeleda reklaamimüügiga. Kui oled huvitatud, siis portaal saaremaasport.ee on just sinu jaoks. Võta ühendust telefonil 56 47 39 60.